subota 04.11.2017.
22:58

Los Anđeles Klipersi su poraženi na svom terenu od Memfisa.

Beta/AP Photo/Michael Owen Baker

Memfis Grizlisi su danas uspeli da slave protiv Los Anđeles Klipersa u jednom od "mini-derbija" Zapada sa 113:104.

Prva četvrtina nam je donela veliku neizvesnost, niti jedna ekipa nije imala više od 4 poena prednosti, sve do sredine druge četvrtine kada Memfis počinje da pravi zalihe, poveli su sa 10 poena prednosti nakon serije Čalmersa i trojke Enisa.

Ipak, Klipersi nisu dali da gosti stignu do velike prednosti, smanjivali su rezultat, da bi došli do izjednačenja početkom treće deonice nakon što je DeAndre Džordan započeo seriju.

Međutim, Memfis je danas imao dužu klupu, momci koji su ulazili sa klupe su dali veliki doprinos i već na kraju treće deonice je bilo +7 za goste. Neretko je tokom poslednje deonice bilo i +10 što je najveća prednost Memfisa.

Na dva minuta do kraja bilo je +10 za Memfis, 106:96, a na minut do kraja nakon poena Grifina bilo je 106:100, ali je na 46 sekundi do kraja Evans rešio pitanje pobednika.

Kod Memfisa Konli je imao 22 poena, Evans je sa klupe dodao 20, Gasol je imao 21 poen.

Na drugoj strani Grifin 30 poena i 11 skokova, Beverli 19, Džordan je imao 12 poena i 10 skokova. Ipak, klupa je zakazala, samo 26 poena igrača koji nisu počeli ovaj meč, za razliku od igrača sa klupe Memfisa koji su postigli 54 poena.

Miloš Teodosić je danas dosta nedostajao košarkašima Klipersa, očigledno...