KLS - Vršac obezbedio prvo mesto kolo pre kraja

Autor: Boban Filipović
subota 08.04.2017.
19:45

Košarkaši Vršca nisu propustili priliku da pred svojom publikom overe prvo mesto na tabeli Košarkaške lige Srbije.

Sportske.net

Vrščani su u 'Milenijumu' savladali zemunsku Mladost rezultatom 72:65, i tako na kolo pre kraja osigurali prvo mesto na tabeli KLS-a.

Četa Vladimira Đokića je od strta kontrolisala utakmicu, na poluvremenu imala plus 11, uoči poslednje četvrtine plus 12, što je bio dovoljan kapital da se upiše nova, ukupno 21. pobeda.

Podsećamo da će četiri najbolje plasirane ekipe iz ovog takmičenja obezbediti plasman u Superligu, gde će im se pridružiti sprski klubovi iz ABA lige - Crvena zvezda, Partizan, Mega Leks i FMP Železnik.

Uz Vršac, vizu sa Superligu sz već overili čačanski Borac i Dinamik, a četvrti učesnik znaće se u sredu kada se igra poslednje kolo. Spartak iz Subotice ima "meč loptu" pred svojom publikom protiv kruševačkog Napretka, a kiks Subotičana priželjkuje Beovuk, koji ih je oba puta tukao ove sezone i koji u poslednjem kolu gostuje "nezainteresovanom" Dinamiku.