• Autor: Vladimir Danilović

• 23. mart 2013.

• 20:50

Sloboda je pobedom nad Radničkim u poslednjem kolu, obezbedila peto mesto i igranje u Super ligi.

Sloboda je uspela da u poslednjem kolu obezbedi učesće u Super ligi Srbije pobedom nad Radničkim 74:64.

Iako im rezultatski utakmica ništa nije značila, igrači Radničkog su se pobrinuli da Sloboda ne dođe na lak način do pobede, pa se prva četvrtina završila rezulatom 15:12 za ekipu Radničkog.

Ipak u drugoj četvrtini ekipa Slobode igra mnogo bolje u napadu i uspeva da stekne prednost pred odlazak na poluvreme od tri poena razlike, pa se na odmor otišlo rezultatom 40:37 za goste.

U trećoj četvrtini Sloboda je održavala prednost i uspela da je poveća na 6 poena. Poslednja četvrtina se završila rezultatom 12:8, a utakmica rezultatom 74:64, za veliko slavlje ekipe Slobode.

Samo da pomenemo da je u utakmici bez rezultatskog značaja Radnički Basket savladao ekipu Konstantina rezultatom 65:59 u niškoj hali Čair.