23:56

Odigrane i preostale večerašnje utakmice 21. kola Košarkaške lige Srbije.

Sportske.net/Darko Mitrović

Košarkaši kragujevačkog Radničkog nisu uspeli da ostvare drugu uzastopnu pobedu pred svojim navijačima, iako su i ovog puta bili blizu trijumfa.

Večeras su u dvorani ''Jezero'' dočekali ekipu Metalca, a na kraju su gosti slavili sa 86-80.

Radnički je bio bolji rival tokom prve četvrtine i konstantno je bio u vođstvu sve do sredine druge deonice, kada su gosti uhvatili priključak i na poluvreme otišli minimalnom prednošću (36-35).

U trećem kvartalu Radnički ponovo uspeva da nametne svoj ritam, a posle poena Kolmena početkom poslednje četvrtine Kragujevčani stižu do ''plus 12'' - 64:52.

Međutim, finiš meča pripada gostima koji uspevaju da anuliraju prednost domaćina, a onda i da se izbore za preokret.

Ubedljivo najbolji igrač ove utakmice bio je Đorđe Kaplanović, koji je trijumfu Metalca doprineo sa 34 poena i 11 skokova. U Radničkom najbolji Kolmen i Beader sa po 21 poenom. Amerikanac je tom poenterskom učinku dodao i 11 skokova, a Beader sedam.

Radnički je i dalje na pretposlednjem mestu na tabeli sa ukupno tri pobede, ispred Sloge koja je večeras doživela debakl na gostovanju Tamišu, dok je Zlatibor kao gost savladao ekipu Beovuka.