KLS - Osmi poraz Radničkog

subota 25.11.2017.
22:55

Košarkaši kragujevačkog Radničkog danas nisu dobro prošli na gostovanju Metalcu, poraženi su osmi put ove sezone u šampionatu.

Sportske.net/Mihajlo Vidojević

KLS se nastavila ovog vikenda, a košarkaši kragujevačkog Radničkog nisu uspeli da upišu prvu pobedu.

Oni su večeras na gostovanju u Valjevu poraženi od ekipe Metalca sa 91:77 (19:27, 24:18, 26:17 i 22:15).

Radnički je odlično krenuo u utakmicu i nagovestio bolje dane u domaćem šampionatu, imali su u prvoj deonici i preko 10 poena prednosti, ali se ta prednost polako topila kako se meč približavao poluvremenu.

U nastavku Metalac preuzima prednost i kontrolu nad utakmicom, dobijaju treću četvrtinu sa 9 poena prednosti i bili su daleko bliži pobedi.

Ipak, Radnički preko Milosavljevića, Karadžića i Kljajevića smanjuje prednost, bili su u igri, ali onda sledi nova serija domaćih koji rešavaju meč u svoju korist.

Kaplanović je bio nerešiv problem za Radnički, imao je 22 poena i 10 skokova, Krstović je upisao 18, Vasić 14. U ekipi Radničkog najbolji Beader sa 14 poena i indeksom 20, Kljajević je imao 20 poena, a Milosavljević 13.

Naredni meč Kragujevčani igraju u Jezeru u utorak protiv Spartaka, početak je zakazan za 19:30.