KLS - Nastavlja se agonija Kragujevčana

Autor: Boban Filipović
nedelja 04.02.2018.
18:25

Radnički je doživeo 15. prvenstveni poraz u tekućoj sezoni na gostovanju u Zemunu.

Sportske.net

Pružili su Kragujevčani dobar otpor favorizovanoj Mladosti, ali nije bilo dovoljno da se izbegne novi poraz.

Mladost je dobila utakmicu posle produžetka, mada početak uopšte nije nagoveštavao neizvesnost budući da su domćini dobili prvu četvrtinu sa ubedljvih 27:14.

Radnički je uspeo da otopi prednost i da izvori produžetak, rezultat posle 40 minuta igre bio je 87:87, ali su u dodatnih pet Zemunci bili bolji i slavili sa 101:95.

Trio Novaković, Malidžan, Brkić je predvodio Mladost do pobede, njih trojca su postigli ukuno 74 poena.

Kod poraženh gostiju najbolji su bilo Orlando Kolman (31 pts, 9 sk) i Petar Beader (27 pts, 8 sk).

Radnički nije fenjeraš zbog bolje koš-razlike od Sloge, i zbog toga što je jednu od dve pobede ostvario u duelu sa Kraljevčanima. Mladost je deveta na tabeli sa skorom 8/9.