• Autor: Beta

• 21. januar 2012.

• 23:25

• Izvor: Beta

Napredak iz Kruševca iznenadio je večeras Vojvodinu u Novom Sadu, pobedom od 85:84, u utakmici 16. kola Košarkaške lige Srbije (KLS).

Do četvrte pobede u sezoni Kruševljani su došli posle odlične igre u poslednjoj četvrtini, koju su dobili sa 25:11 i tako anulirali minus od 13 poena (60:73) posle 30 minuta igre.

Neizvesno je bilo i u Indjiji, gde je OKK Beograd pobedio železničar sa 74:72, takodje posle velikog preokreta u drugom poluvremenu, a pobedu u gostima ostvarili su i Smederevci u Pančevu - 82:74.

Ostali rezultati 16. kola KLS:

Sloboda-Sloga 80:70, Mega Vizura-Borac 68:57, BKK Radnički-Metalac 98:84, Radnički FMP-Proleter 92:71.

Na tabeli vodi Vojvodina sa 13 pobeda i tri poraza. Druga je Mega sa učinkom 12/4, a slede BKK Radničkog sa 11/5, Radnički FMP i Smederevo sa po 10/6. Skor od 9/7 imaju Borac, Tamiš, Sloga i OKK Beograd, po 5/11 Sloboda i Metalac, po 4/12 imaju Napredak i železničar, a na dnu tabele je Proleter sa 2/14.

Četiri najbolja kluba igraće u Superligi Srbije sa članovima Jadranske lige, dok će iz KLS najverovatnije ispasti tri ekipe.

Prvenstvo se nastavlja 28. januara utakmicama 17. kola.