• 11. januar 2013.

• 20:04

Odigrana su prva dva meča 15. kola Košarkaške lige Srbije u kojoj su trijumfe upisale ekipe Mega Vizure i Slobode iz Užica. Vrščani u "Milenijumu" pali nakon produžetka dok je Sloboda u Užicu bila bolja od Čačana.

KLS - Mega
Utakmicama 15. kola Košarkaške lige Srbije nastavljen je šampionat u tom takmičenju a već na startu imali smo prilike da prisustvujemo sjajnoj utakmici u hali "Milenijum" u Vršcu.

Domaći Vršac dočekao je drugoplasiranu Mega Vizuru koja je ipak uspela da se "izvuče" ali tek nakon produžetka.

Vršac je u drugom poluvremenu odigrao sjajno i preokrenuo tok meča u svoju korist i imao šut za trijumf ali je ipak ostalo 83:83 pa je igran produžetak.

Iskusniji gosti uspeli su da iskoriste psihološku nestabilnost Vrščana koji nisu preboleli greške iz regularnog toka meča pa je na kraju slavila Mega rezultatom 89:100 (25:26, 20:27, 20:15, 18:15, 6:17).

Najbolji pojedinci u pobedničkom timu bili su Avramović sa 22 poena i Marjanović sa 23. Kod domaćih se istakao fenomenalni Radović koji je ubacio 26 poena ali to nije bilo dovoljno da Vrščani ostvare deveti trijumf u prvenstvu.

Ništa manje interesantan meč nije bio ni onaj u Užicu gde su se sastali Sloboda i Borac iz Čačka.

Komšijski derbi pripao je ekipi Slobode koja je tek u četvrtoj četvrtini stvorila prednost koja je garantovala trijumf. Na kraju je bilo 75:69 (18:13, 17:23, 16:16, 24:17).

Najefikasniji kod domaćih bio je Jevtović sa 24 poena a pratili su ga Obrenović (14) i Vasić (13). U ekipi Borca istakli su se Trtić i Šljivančanin. Trtić je ubacio 20 poena dok je Šljivančanin postigao 17.

To ipak nije bilo dovoljno Čačanima da slave u Užicu pa će priključak za gornji deo tabele morati da traže u nastavku sezone.