KLS - Drama u Šumicama, Spartak slavio u poslednjoj sekundi

ponedeljak 16.10.2017.
21:14

Košarkaši subotičkog Spartaka trijumfalno su otvorili novu sezonu u Košarkaškoj ligi Srbije pošto su u dramatičnoj završnici slavili na gostovanju OKK Beogradu.

Sportske.net

Poslednja utakmica prvog kola Košarkaške lige Srbije odigrana je u Sportskom centru Šumice gde su košarkaši OKK Beograda ugostili subotički Spartak.

Gostujući sastav slavio je rezultatom 76:75 (17:22, 12:22, 24:20, 23:11) zahvaljujući poenima Miloša Nikolića u poslednjoj sekundi utakmice.

"Klonferi" su bili bolji u prvih dvadeset minuta, na odmor su poneli prednost od 15 poena ali su u nastavku uspeli da je prokockaju.

Završnica je bila za infarkt, domaći su imali četiri poena prednosti na ulasku u poslednji minut (75:71), a onda je pri rezultatu 75:74 Radovan Đoković promašio oba slobodna bacanja.

Košarkaš Partizana Nikola Tanasković pokupio je defanzivni skok, šut za pobedu uputio je Nikola Hristov a Miloš Nikolić bio spreman da "otpadak" vrati u obruč i tako u poslednjoj sekundi donese pobedu Spartaku.

Nikola Hristov sa 18 i Miloš Nikolić sa 14 poena bili su najefikasniji u pobedničkom sastavu, a obojica su upisala po pet skokova. Hristov je tom učinku pridodao i 7 asistencija.

Na drugoj strani petorica su završila utakmicu sa dvocifrenim učinkom ali je najefikasniji bio tragičar Radovan Đoković sa 18 poena, 7 skokova i 2 asistencije.

Na taj način kompletirano je prvo kolo Košarkaške lige Srbije. Evo i svih rezultata.