nedelja 04.03.2018.
16:19

Čačani su iskoristili kiks Dinamika i preuzeli čelo tabele.

druga.aba-liga.com/Borac/Duško Radišić

Na spuštanju zavese na 21. kolo Košarkaške lige Srbije Borac je slavio na gostovanju u Zemunu protiv Mladosti.

Ključna je bila treća četvrtina koju su gosti iz Čačka dobili sa 33:19, na poluvremenu je bilo 16 razlike, a u nastavku nije bilo ni najmanje neizvesnosti, utakmica je završena rezultatom 89:103.

Repezetnantivac Srbije Ilija Đoković je fantastično diriovao igrom Borca, postigao je 22 poena i imao 14 asistencija, blistao je i Marko Stojadinović sa 24 poena (6/9 trojke) i šest skokova.

U taboru poraženih Zemunaca najraspoloženiji za igru bio je Božidar Babović koji je pogodio sedam trojki iz osam pokušaja i meč završio sa 21 poenom, Vojin Svilar je brojao do 19.

Ostale utakmice 21. kola odigrane su juče, više o tome čitajte OVDE, najveće iznenađenje je ubedljiv poraz Dinamika od Vojvodine na domaćem terenu, a u prilogu pogledajte kako izgleda trenutno stanje na tabeli.