KLS - Bezbradica razbio Mladost, indeks 45!

nedelja 24.12.2017.
15:48

Košarkaši Beovuka slavili su danas u Zemunu protiv domaće Mladosti u pretposlednjoj utakmici 13. kola domaćeg prvenstva.

Sportske.net

Utakmica odigrana u hali "Vizura sport" u Zemunu ujedno je bila pretposlednja u 2017. godini, barem kada je domaće prvenstvo u pitanju.

Košarkaši Beovuka savladali su Mladost rezultatom 94:81 (25:24, 25:21, 20:20, 24:16) i tako prekinuli negativan niz od tri uzastopna poraza.

Rezultatska klackalica bila je aktuelna tokom većeg dela meča, a gosti su prelomili meč u svoji korist u drugom delu poslednje četvrtine.

Mladost je poslednji priključak imala na minut i po pre kraja kada je Beovuk vodio sa 86:80, ali je od tog momenta gostujući sastav napravio seriju 8:1 i stavio tačku na šestu pobedu u Košarkaškoj ligi Srbije.

Bivši košarkaš Partizana Nemanja Bezbradica igrao je kao transu, zabeležio je dabl-dabl učinak sa 32 poena i 13 skokova, a stigao je da zabeleži 2 asistencije u jednu ukradenu loptu. Kada se podvuče crta, učinak za 45 indeksiranih poena!

Dobre partije u pobedničkom timu prikazali su još Jagoš Matijašević (15 pts, 5 sk, 3 as), Bogdan Dragović (11 pts, 5 sk, 5 as) i Novak Musić (11 pts, 2 sk, 2 as).

Na drugoj strani izdvojio se Vuk Malidžan sa 21 poenom i 9 asistencija. Aleksa Novaković zabeležio je 11 skokova, a drugi najbolji poenter u timu Mladosti bio je Dejan Bjelić sa 14 koševa.