"Klonferi" preskočili Dunav

Autor: Boban Filipović
subota 25.11.2017.
17:03

Košarkaši OKK Beograda su zabeležili treću prvenstvenu pobedu, pošto su u "Šumicama" bili bolji od gostiju iz Starih Banovaca.

Sportske.net

U prvoj utakmici nedeljnog programa 8. kola KLS-a, OKK Beograd je savladao Dunav rezultatom 95:84 i preskočio ga na tabeli.

Posle osam odigranih utakmica oba tiam imaju skor 3/5, ali 'Klonferi' imaju i bolju koš razliku.

Domaći tim je ključnu prednost napravio u prvoj četvrtini, koju je dobio sa 27:17, na poluvreme otišao sa prednošću od 12 poena i u nastavku je u par navrata bilo i plus 19, pa su gosti u samom finišu upristojili poraz.

Miljan Drekalović je bio najefikasniji u pobedničkom timu sa 22 poena, Radovan Đoković je ubacio jedan manje, Slobodan Jovanović je brojao do 15, Aleksej Nešović imao 12 poena i 8 asisetncija, a dovcifren je bio i Dušan Stanković sa 10 poena.

U poraženom sastavu najzapaženiji Luka Mitrović sa 20 poena, Dejan Majstorović je postigao 16, Ognjen Kužeta 13 poena.