00:28

Košarkaši Klivlend Kavalirsa reširili su meč sa Oklahomom u svoju korist bez većih problema iako lišeni pomoći Kevina Lava koji se požalio na povredu leđa.

Beta/AP Photo/Tony Dejak

Klivlend je i četvrti uzastopni međusobni susret sa Oklahomom rešio u svoju korist i ponovo su LeBron i ekipa posao obavili bez mnogo muke.

'Kavsi' su slavili rezultatom 107:91 (21:24, 37:21, 22:20, 27:26) iako su veći deo meča odigrali bez pomoći Kevina Lava koji se požalio na povredu leđa u prvom poluvremenu nakon čega više nije ulazio u igru.

Meč je lišen neizvesnosti pošto su gosti u prvom poluvremenu promašili sijaset zicer situacija, a da je bilo drugačije verovatno bi imali rezultatski priključak i utakmica ne bi bila lišena neizvesnosti.

Uspela je Oklahoma na startu poslednjeg kvartala da smanji zaostatak na 7 poena ali je zatim Klivlend ubacio u viši stepen prenosa pa je trojkom Kajria Irvinga stavljena tačka na meč četiri minuta pre njegovog kraja.

Rasel Vestbruk je još jednom ispunio svoju kvotu novim tripl-dabl učinkom od 20 poena, 10 asistencija i 12 skokova, ali je zajedno sa Viktorom Oladipoom imao 13 pogodaka iz igre od 44 pokušaja!

Klivlend su do pobede predvodili 'Kralj' Džejms i Kajri Irving. Najefikasniji je bio Irving sa 29 poena i 10 asistencija, dok je LeBron Džejms postigao 25 poena uz 14 skokova i 8 asistencija.