Klipersi nisu dorasli jednom od najboljih timova sa Istoka, Bobi skok od dabl-dabla!

nedelja 03.02.2019.
23:51

Toronto ubedljiv u "Er Kanada Centru", nova dobra partija Marjanovića.

Beta/Frank Gunn/The Canadian Press via AP

Košarkaši Toronto Reptorsa slavili u na svom parketu protiv LA Klipersa rezultatom 121:103.

Gosti iz Holivuda su nešto bolje otvorili meč, ali je usledio odgovor domaćina, nakon 12 minuta, nerešeno (23:23).

U drugom kvartalu Reptorsi ipak uspostavljaju kontrolu i dolaze do viška od 14 poena pred veliki odmor.

Nije se mnogo šta promenilo u trećem kvartalu, prednost Toronta je čak porasla na +17 pred poslednji kvartal.

Nisu Klipersi uspeli u odlučujućoj deonici ozbiljnije da ugroze prednost raspoloženih Kanađana, te je pobeda ostala u Torontu.

Sjajna raspodela poena u pobedničkom sastavu, 18 poena je ubacio Lenard, 16 uz 12 skokova Ibaka, po 15 su dodali Siakam i Majls, dok je 14 ubacio Delon Rajt.

Slična situacija i kod Klipersa, sa 19 poena najefikasniji ruki Gildžus-Aleksender, Lu Vilijams je dodao 18 poena, 13 je ubacio Heris, 12 Pet Beverli, dok je 10 upisao Herel.

Odličan i Boban Marjanović sa 10 poena i devet skokova, kao i po dve asistencije i ukradene lopte, uz dve izgubljene, za 17 minuta na parketu. Šutirao je Bobi 3/6 iz igre, 4/5 sa linije penala.

Podsetimo i da je sinoć protiv Detroita ostvario učinak od po 10 poena i skokova, takođe za 17 minuta na parketu.

Ranije danas Memfis je slavio u Njujorku, dok je Boston kod kuće, nakon velike borbe, bio bolji od Oklahome.