• Autor: Boris Jovanović

• 22. april 2014.

• 07:31

Bez prave borbe u Los Anđelesu, Klipersi rasturili Golden Stejt sa 40 razlike. Memfis izgubio prednost u finišu regularnog dela, ipak posle produžetaka slavili u Oklahomi!

Memfis je uzvratio udarac. Za razliku od prvog meča, Zek Rendolf je pogađao, ubacio je Oklahomi 25 poena, pa su "Grizliji" izjednačili rezultat na 1:1 i napravili brejk u drugom meču serije.

Iskusni centar gostiju je koševima u produžetku 26 sekundi pre kraja uspeo da dovede Memfis do prednosti, Kortni Li je bacanjima povećao na dva poseda lopte, nakon što je Ibaka pogrešio. Posle je Durant promašio trojku, da bi Randolf sa još dva bacanja dotukao Tander.

Oklahoma je jurila rezultat u poslednjoj četvrtini, a do prednosti su stigli nekih osamdeset sekundi pre kraja zakucavanjem Duranta. Ali, nisu uspeli da slome Memfis koji je odgovorio trojkom veterana Majka Milera. "Grizliji" su mogli do pobede i u regularnom delu, imali su +5, ali je Durant pod faulom Gasola pogodio trojku, i realizovao dodatno bacanje, pa je za tili čas bilo -1. Oklahoma je učinila sve, koš Kendrika Perkinsa sa zvukom sirene je doneo produžetak Tanderu, ali je ipak pobeda otišla za Tenesi.

Kevin Durant je ubacio 36 poena imao i 11 skokova za Oklahomu, a uz Rendolfa, po običaju među "Grizlijima" najefikasniji Konli sa 19 poena, dodao je i 7 asistencija. Naredni meč je u četvrtak u Memfisu.

U drugom meču Klipersi su razbili Golden Stejt i poravnali na 1:1. Prava borba je izostala, silno motivisani domaćin je pregazio komšije iz Severne Kalifornije, a sve je bilo gotovo na poluvremenu.

Prednost domaćina je rasla tokom čitavog meča, bilo je +26 na poluvremenu, a posle treće četvrtine prednost je bila 32 poena, na kraju i svih 40. Voriorsi su bili poput razbijene vojske, ne toliko u procentu šuta ukupno, koliko kada su trojke u pitanju, ubacili su 4 od 19. Uz to napravili su neverovatnih 26 grešaka. Kari je ubacio 24 poena, Tompson svega 7. Na drugoj strani domaćin gotovo perfektan 35 poena, Pol i Kolison su napravili dabl dabl, po 12 poena i 10 asistencija.

Imali su 56% šuta, duplo manje grešaka, jasno ovo je delovalo kao lakši trening a ne plej of meč. Ali, posle duela u "Stejpls centru" je 1:1, serija se seli u Ouklend.