Klackalica u Tel Avivu prevagnula na stranu Makabija

Autor: Boban Filipović
četvrtak 09.11.2017.
21:59

Real Madrid je doživeo drugi uzastopni poraz u Evroligi i izgubio lidersku poziciju.

euroleague.net

Iako desetkovani zbog novog peha koji ih je zadesio, 'Los Blankosi' već u prvom kvartalu stekli dvocifrenu prednost ponajviše zahvajuljući razigranom Kampacu, ali je Makabi uzvratio istom merom u drugom, povukli su Dešon Tomas i Rol, i na poluvremenu imao pet poena prednosti (47:42).

U trećoj četvrtini, ista slika kao u prvoj, Real bolji, Lasvoi puleni preokreću rezultat u svoju korist, ali im se u poslednjih deset minuta ponovila druga deonica, domaćin je bio pribraniji u neizvesnoj završnici i pobeda je ostala u Tel Avivu.

Na kraju 90:83 za 'Ponos Izraela', koji tako daolazi do četvrte pobede i sada ima isti skor kao Real - 4/2.

Makabi je do trijumfa vodila petorka dvocifrenih - Dešon Tomas je bio najefikasniji u sa 21 poenom, Majkl Rol je postigao 16, Aleks Tajus 14, Pjer Džekson 13, a Noris Kol deset poena.

U Realu kao i obično najbolji Luka Dončić sa 19 poena, 6 skokova i 6 asisetncija, Entoni Rendolf je brojao do 13, a Fakundo Kampaco i kapiten Felipe Rejes do 12.