nedelja 25.12.2016.
20:40

Dramatični Božićni okršaj između Niksa i Seltiksa pripao je gostima iz Bostona.

Beta/AP Photo/Matt York

Početak utakmice protekao je u egalu, u finišu prve deonice Njujork je stekao šest poena prednosti, međutim u drugoj četvrtini Kelti drže košarkašku kliniku i preokreću rezultat u svoju korist.

Boston nije ispuštao vođstvo sve do minut pre kraja meča kada je Karmelo Entoni izjednačio na 112:112.

Ipak, posle tajm-auta Markus Smart se vratio na parket i odmah pogodio trojku, na drugoj strani Melo nije uspeo da vrati istom merom, Noa je obezbedio drugi napad, ali Entoni gubi loptu, posle čega Niksima nije bilo spasa.

Krouder je pogodio oba penela za Boston na 17 sekundi pre kraja i odveo svoj tim na plus pet i slavlje je moglo da počne.

Na kraju, na semaforu je pisalo 114:119.

Seltiksi su imali više raspoloženih igrača, mnogo jaču podršku sa klupe, bolje su šutirali iz igre i prodali samo šest lopti. Jedini segment igre u kom su Niksi bili bolji je skok (48:39)

Ajzaja Tomas je bio najefiksniji kod pobednika sa 27 poena,  Krouder i Olinik su ubacili po 16, a Al Horford i Markus Smart po 15 poena.

Kod poraženih domaćina Karmelo Entoni 29 poena, Derik Rouz 25, a Kristaps Porzingis je uz 22 poena imao 12 skokova.

Boston se tako nakon poraza od Oklahome vratio na pobednički kolosek i što je još važnije onemogućio današnjeg rivala da se izjednači sa njim po borju pobeda.