Kavsima preseo Božić, Durent sa dve odbrane na Džejmsu rešio meč!

ponedeljak 25.12.2017.
23:38

Aktuelni šampion dobio prvu bitku sa Klivlendom u tekućoj sezoni. "Ratnici" slavili bez povređenog Stefa Karija, dvojica Kevina zasenili "Kralja" Džejmsa.

Beta/AP Photo/Tony Avelar

Božićni program u NBA ligi podario je svim ljubiteljima košarke spektakl u "Orakl Areni", a aktuelni šampion i domaćin večerašnje utakmice revanširao se Klivlendu za prošlosezonski poraz na dan Božića.

Golden Stejt Voriorsi slavili su rezultatom 99:92 (24:28, 22:16, 25:23, 28:25) iako na terenu nije bilo povređenog Stefa Karija i Zaze Pačulije.

Gosti su bolje otvorili utakmicu, vodili tokom prve i većeg dela druge četvrtine, ali ni u jednom trenutku nisu uspeli da se "odlepe" na neku osetniju razliku.

Pred odlazak na odmor Voriorsi preuzimaju vođstvo i uspevaju da ga održe tokom većeg dela treće četvrtine. Na kraju trećeg perioda domaći su imali četiri poena viška što je garantovalo zanimljivu završnicu utakmice.

Najveća prednost Voriorsa iznosila je 9 poena što nije bilo dovoljno da se utakmica uvede u mirnu završnicu. Klivlend je uhvatio priključak tako da smo u poslednja tri minuta gledali dramu.

Trojkom Kevina Durenta na minut i po pre kraja Voriorsi su poveli 95:92 da bi se potom u dva navrata LeBron Džejms našao u situaciji da rešava akcije ali bez uspeha.

Durent je najpre odigrao dobru odranu na "Kralju" Džejmsu i naterao ga da loptu izbaci u aut, dok je na 20 sekundi pre kraja najbolji pojedinac u pobedničkom timu napravio evidentan prekršaj ali su sudije pokazale da je Džejms izgubio loptu i dodelile posed domaćinu.

Poenima Kleja Tompsona sa linije penala Voriorsi su praktično stavili utakmicu van domašaja gostujućeg sastava tako da se poslednjih 19 sekundi odužilo ali nisu donele promenu po pitanju konačnog ishoda.

Najefikasniji pojedinci na utakmici bili su imenjaci Lav i Durent. Kevin Durent je postigao 25 poena, upisao 7 skokova i 3 asistencije, a pratio ga je Klej Tompson sa 22 poena i 6 skokova.

Domaći su nastupili bez pomoći Stefa Karija i Zaze Pačulije, dok za Klivelnd ni večeras nije igrao Ajzea Tomas. Kevin Lav je sa 31 poenom i 18 skokova bio najbolji igrač utakmice. "Kralj" Džejms je odigrao nešto ispod svog standarda pa je meč završio sa 20 poena i po 6 skokova i asistencija.