Kavsi ipak trijumfalno krenuli u odbranu prstena, Pejsersi promašili iznenađenje!

subota 15.04.2017.
23:40

Klivlend Kavalirsi pobedom su otvorili ovogodišnje izdanje plej-ofa u NBA ligi.

Beta/AP Photo/Tony Dejak

Džejms i kompanija su ostvarili pobedu na startu doigravanja, kako su u svojoj "Kviken Loans Areni" savladali Indijana Pejserse sa 109-108.

Sve do sredine prve deonice, na tapetu je bila rezultatska klackalica, da bi nakon rezultat 21-21, Kavsi preuzeli stvari u svoje ruke.

Od tog trenutka pa sve do poslednjih par minuta, domaćin je imao vođstvo, ali je Indijana konstantno bila tu.

Nisu Pol Džordž i ekipa dozvoljavali aktuelnim šampionima da se ozbiljnije odlepe, a onda su pred sam kraj došli do velikog preokreta.

Na tri i po minuta pre kraja Tig je pogodio trojko i doneo prednost od dva poena gostima, ali je onda Lebron uzvratio efektnim zakucavanjem.

Prednost Kavsima doneo je Irving, potom je Smit bio polovičan sa linije penala, kao i Džejms koji je na minut i 15 sekundi pre kraja promašio jedno bacanje, bilo je tada 109-105 za tim iz Ohaja.

Na scenu potom stupa Pol Džordž, pogodio je trojku na 40 sekundi do kraja, Lebron je sa druge strane promašio šut za tri poena, pa je Pejsersima ostalo 20 sekundi za poslednji napad.

Imali su priliku da slave, lopta je završila u rukama Si Džej Majlsa, on je u poslednjim sekundama šutirao preko Džefersona, ali je lopta stigla samo do prvog obruča i to je bio kraj.

"Kralj" je naravno predvodio Kavalirse sa 32 poena i 13 asistencija.

Pratili su ga Irving sa 23 poena i šest asistencija, kao i Kevin Lav sa 17 postignutih koševa. Sa klupe je Fraj dodao 11, a zapažen je sa osam poena i 13 skokova bio i Tristan Tompson.

Pejserse je prema očekivanjima predvodio Pol Džordž sa 29 poena, sedam asistencija i pet skokova, pratili su ga Tig sa 15 poena, dok su po 11 dodali Monta Elis i Majls Tarner.

Sa klupe odličan Lens Stivenson sa 16 poena i sedam skokova.