Katastrofa Sparsa, Majami se spremao za Lina

• Autor: Boris Jovanović

• 22. februar 2012.

• 07:30

Parker i Dankan odsedeli protiv Portlanda, Đinobili povređen. Rezultat katastrofa San Antonija. Majami savladao Sakramento, veliki preokret u Ohaju.

Serija od 11 pobeda je prekinuta, a San Antonio koji se približava kraju duge turneje se propisno obrukao u Oregonu.

Greg Popović je odmarao Dankana i Đinobilija, dok će Manu propustiti narednih par nedelja.

Portland nije imao milosti, u jednom trenutku su vodili sa +48, završili su na +40, do vrha napunivši koš Sparsa. Čak šest Blejzersa je postiglo 16 i više poena,  a već na poluvremenu je sve bilo gotovo.

Mark Gasol je odigrao odlično u pobedi Memfisa nad Filadelfijom, dok je veče karijere imao Roj Hibert čija je Indijana posle produžetaka savladala Nju Orleans. On je meč završio sa 30 poena i 13 skokova.

Kajri Irving je postigao 17 od 25 poena u poslednjoj četvrtini, a Kavsi su se protiv Pistonsa vratili iz izgubljene situacije. Oni su u finišu treće četvrtine gubili sa 72:55, ali je usledio preokret.

Prvi pik na draftu nas je već navikao da preuzima odgovornost i rešava utakmice. Realizovao je dva bacanja u poslednjoj sekundi za pobedu Klivlenda.

Sakramento se dobro držao u Majamiju, ali je kvalitet domaćih presudio. Dvejn Vejd je izjednačio rekord karijere u broju mečeva u kojima je šutirao iznad 50%, serija od 11 utakmica bi mogla da bude nadmašena u velikom derbiju u četvrtak.

Naime u grad stižu Niksi, najveći rival Majamiju u prošlosti i sigurno je da će ovaj meč, odnosno sudar Lina sa zvezdama Hita biti jedna od najzanimljivijih utakmica u dosadašnjem delu sezone.