utorak 15.01.2019.
20:38

Mini-serija pobeda Partizana večeras je prekinuta, crno-beli potpuno nemoćni protiv Monaka.

BETAPHOTO/BRANISLAV BOZIC/MO

Košarkaši Partizana pretrpeli su večeras drugi poraz u Top 16 fazi Evrokupa. Oni su u trećem kolu Grupe E izgubili od Monaka pred svojim navijačima u punoj dvorani ''Aleksandar Nikolić'' rezultatom 72-68.

Partizan je od samog starta utakmice bio u rezultatskom minusu. Ekipa Monaka nije podlegla atmosferi u prepunom ''Pioniru'', a rano vođstvo je ekipi Saša Filipovskog dalo dodatnu sigurnost.

S druge strane, crno-beli sve nervozniji u napadu kako je meč odmicao, ništa im nije polazilo za rukom, izuzimajući Nikolu Jankovića, ali njegov problem su bila slobodna bacanja - sve ih je promašio...

Pokušavali su košarkaši Partizana da šutevima van linije 6.75 uhvate priključak, ali samo su izazvali kontraefekat, jer su bili veoma neprecizni, pogotovo plejmejker Aleks Renfro koji je večeras odigrao najgoru utakmicu od dolaska u Partizan.

Na poluvreme je Monako otišao sa 14 poena razlike u svoju korist, a ni treća četvrtina nije donela neke bitnije promene na parketu.

Ponovo brojni promašaji domaćih igrača, pa gostima nije bilo teško da održe dvocifrenu prednost.

Tek u poslednjoj deonici crno-beli su zaigrali nešto bolje, Lendejl je pogodio dve trojke, raspucao se i Aleksej Nikolić, pa je na tri minuta pre kraja Partizan prišao na 66:58.

Usledio je tajm-aut gostiju, a onda i trojke Nidama sa jedne, pa Pejdža i Sija sa druge strane za 69:64 na minut i po do kraja.

Odbranili su se crno-beli, potom imali šansu da dodatno smanje razliku, ali Nikolić i Lendejl se nisu sporazumeli, što na drugoj strani kažnjava Nidam za 72:64 i tu je praktično sve bilo rešeno.

Na kraju, Džerod Džons sa 16 poena i 11 skokova najefikasniji u pobedničkoj ekipi, pratio ga je Lakomb sa 12, a u Partizanu Nikolić 16, Lendejl 14, a Nikola Janković 12 poena, svih 12 u prvom poluvremenu (0/5 slobodna bacanja).
-

24 Komentara

AK197
Wednesday, 16.01.2019
08:58

Kao prvo, moram reći Zvezdašima da nemaju pravo da nas kritikuju. Pogotovo su mi apsurdne kritike na financijskom planu, jer je nivo srpske klubske košarke dovoljan pokazatelj da nijedan klub ne troši neke ozbiljne pare. Video sam dole neke komentare kako je Grobarima najveći uspeh to što je Zvezda izgubila od Monaka. To je veoma licemerno, jer oni sami kritikuju Partizan zato što je izgubio. Sad malo o utakmici. Kriminalno prvo poluvreme i dobar deo treće četvrtine u napadu. Niko neće da šuta, kao da su ih poplašili. Odbrana na kakvom-takvom nivou. Ali Onda sredinom treće četvrtine par loših sudijskih odluka kombinovano sa svim gore napisanim dovelo Monako na +20. Onda Trinkijerijevo otkrovenje, ona visoka petorka, i dobra igra do kraja. Falilo nam je malo sreće na kraju i malo vremena. Dobijamo u Francuskoj

neme
01:39

Nisu oni momci krivi vidis im na licima da to oni ne mogu.Vanja Zagorac to je sve nekako preplaseno i ono sto znas ne znas.Ako tebi puna hala i svi oni ljudi nisu motiv da ih sam isponistavas nemas to u sebi i kraj.Vanja da veze tri trojke srusile bi se tribine.On decko na zagrevanju lagano pogada u serijama al kad krene tekma vidi se da on nema to u sebi.Glava je cudo.Renfroa provalili da nema sut i branili ga ispod bloka i kraj.E Srbijo kad ti moras kupiti coveka od 32 godine koji izgleda kao rekreativac da ti bude kreator igre.Ako u Srbiji nema klinca od 190-197cm sa solidnim sutom da odigra keca treba nas zabraniti.

Magija to smo mi
Tuesday, 15.01.2019
23:55

Dje ste sad pljuvači Vanje, da vas čujem...

UGASICE SE partizai
22:25

Pa dobro,lepo sam rekao da ne mozes ti igrati na 2 fronta sa nekim tamo Trinkijerijem,mora Zeljko Obradovic da se angazuje,nije on ni skup,mozda za 2m eura bi i dosao i ne bi imao ni neke prohteve,doveo bi Veselog,Luidjija i Sluskasa sa sobom,oni isto nisu skupa ni 6m eura i dovede iz Milana Micova iz Makabija Vilbekina,pa ako ostane STO DA NE i Sveda i uz par domacih najboljih igraca,rezultati ce biti odlicni

nenadnenad1234
22:19

Sad je samo pitanje dal ih je velika zelja "pojela", ili strah za uspehom, ali u oba slucaja tu ti ni Greg Popovic ne moze pomoci, a ne Trinkijeri.
Utakmica od strane strucnog staba je odlicno analizirana, gde smo protivnika sveli na 72 poena, od toga je 10-ak primljeno na nase gluposti, ko na primer ona Nidamova trojka na oko 2 minuta do kraja.
Jedini problem je sto je i Monako analizirao fantasticno nas, ali opet u ovakvoj utakmici ne smes da masis otvorene suteve za tri, koje smo bas bas promasili.
Nista idemo dalje. Mene uopste ne bi iznenadili da Monaku vratimo brejk u Francuskoj, gde smo opet u neku ruku otpisani, ko sto je bio slucaj posle Ritasa, pa smo ovde "rutinirali" Albu.

kizito
22:11

A taman lepo skockali ekipu,ali prejak Monako

IM
22:07

Za navijace crvene da se zna da su izgubili 16 razlike od monaka takodje na svom terenu,tako da niko ne vidi,a ni oni sta ce ovde ili mozda ipak mozda i znaju tokom onih 13 za redom I tako.

Pipo Inzagi
22:22

I da su pobedili u Monaku....i stvarno je Zvezda u prvom krugu bila sa bezveze ekipama u grupi,to se vidi u drugom krugu,ni Monako ni Andora ne znaju ništa,obe ekipe pobedile u gostima ekipe iz iste grupe pa ti vidi ko je kakvu grupu prošao za top 16....

IM
23:40

Imali ste tezu grupu to niko ne kaze da nije,samo nema potrebe da se sad provocira iako vi niste uspeli da smanjite minus ispod pet,znalo se da je Monako bas jaka ekipa,fizicki posebno,realno mogu da se bore u evroligi za top 8 bez problema.

Grb partizana 1997?
21:50

Ova ekipa im nije u stanju ni da iznese pritisak publike a kamoli pritisak rezultata. Nemaju oni sta da traze u EC a ni u ABA ligi.