nedelja 08.10.2017.
15:33

Ubedljiv trijumf 'Vorirsa' nad Timbervulvsima u Šangaju.

Beta/AP Photo/Craig Mitchelldyer

"Vukovi" su bolje ušli u utakmicu, ubacili čak 44 poena u prvoj četvrtini i dobili ovaj period igre sa osam razlike, ali 'gospodari prstena' do poluvremena uspevaju da preokrenu rezultat u svoju korist (76:72).

Revolveraški obračun u prvom poluvremenu bio je prožetk sa nekoliko veoma lepih poteza, dva su se posebno iudvojila, izuvanje iz patika Kevina Durenta od strane "Instruktora plesa" Džamala Kroforda, kao i Durantulina 'posterizacija' Nemanje Bjelice.

"Ratnici" su prelomili utakmicu u svoju korist u trećem kvartalu, koji su dobili sa 38:23, a u istom ritmu nastavili su i u poslednjem i na kraju salvili sa ubedljivih 142:110.

Stef Kari je predvodio Voriorse do pobede sa 40 postignutih poena, imao je 8 asistencija i 6 skokova. Klej Tompson ga je pratio sa 28 poena, Kevin Durent je brojao do 22.

Kod Timbervulvsa najefikasniji je bio Enrdju Vigins sa 19 poena, Karl Entoni Tauns je ubacio 16, a Džimi Batler 15.

Nemanja Bjelica je proveo 15-ak minuta na parketu, za to vreme postigao 7 poena, imao po dva skoka i asistencije, te po jednu krađu i blokadu. Ipak, osim što je završio na posteru u prvom, dobio je jednu brutalnu rampu u drugom poluvremenu.