četvrtak 03.10.2019.
23:12

Odlične partije Argentinca, Tejlora i Rendolfa.

EPA-EFE/JUANJO MARTIN

U okviru prvog kola Evrolige derbi su igrali Real i Fenerbahče, a nakon neizvesne završnice, Real je slavio rezultatom 81:77.

Real je vodio tokom velikog dela meča, u poslednjoj četvrtini je imao i 12 poena prednosti na samom startu, ali je onda usledila serija ekipe Željka Obradovića.

Nikola Kalinić je trojkom pokrenuo svoju ekipu, Derik Vilijams je takođe pogodio jednu, proigrao je i Slukas, kao i De Kolo, pa je olako prednost sustignuta.

Ipak, daleko prisebniji u završnici bili su domaći igrači.

Fakundo Kampaco je igrač utakmice, on je postigao 14 poena i imao je 8 asistencija. Tejlor je upisao 19 poena, Rendolf je dodao 15.

Pojačanja Fenera, Nando De Kolo i Derik Vilijams su bili najbolji kod gostiju, prvi je upisao 22 poena, drugi 19. Nikola Kalinić je imao 13 poena za isto toliko minuta, većinu je postigao u poslednjoj deonici. Štimac je dodao 4 poena.