23:41

Vilerban je neosvojiva tvrđava, a u Atini pobeda Panatinaikosa.

Epa/Toms Kalnins

Panatinaikos je savladao Valensiju sa 91:80.

Domaći tim je stigao do dvocifrene prednosti već u drugoj četvrtini, ali su imali par padova kada su gosti čak u jednom trenutku i poveli sa 61:62.

Ipak, nošeni sjajnom igrom Nika Kalatesa domaći su slavili, a možda je ključna bila trojka Tajrisa Rajsa za 10 poena razlike na 6 minuta pre kraja, od tada se gosti više nisu oporavili.

Kalatesu je falila jedna asistencija za tripl-dabl, imao je 13 poena, 12 skokova i 9 asistencija. Dešon Tomas je imao 19 poena.

Kod poražene Valensije monstruozna partija Lojda koji je imao indeks 41, čak 27 poena, ali nije vredelo. Marinković pogodio jednu trojku za osam minuta.

Košarkaši Asvela pobedili su na svom terenu moskovski CSKA sa 67:66 (12:17, 21:13, 17:22, 17:14).

CSKA nakon sedam odigranih kola ima pet pobeda i dva poraza, dok je Asvel upisao četvrtu pobedu.

Asvel su do pobede vodili Rihard Lomažs sa 15 i Džordan Tejlor sa 14 poena, dok je na drugoj strani najbolji bio Majk Džejms sa 14 poena.