Kalatesov čas košarke u Solunu

Autor: Boban Filipović
nedelja 10.12.2017.
18:18

Sjajna partija pleja Panatinaikosa, vodio je 'Zelene' do osme prvenstvene pobede u nizu.

EPA-EFE/GEORGIA PANAGOPOULOU

Aris je bio lak zalogaj za šampiona Grčke.

PAO je završio posao već do poluvremena, drugu četvrtinu dobio sa 27:15, na velikom odmoru imao 16 poena viška, pa je u nastavku rutinski priveo posao kraju i slavio sa ubedljivih 88:60.

Novembarski MVP u Evroligi, Nik Kalates, nastavio je da briljira i  u decembru. Danas je sjajno predvodio ekipu sa 18 poena i 8 asistencija.

Trener Atinjana Ćabi Alonso je imao luksuz da ravnomerno rasporedi minutažu svojih pulena, a interesantan podatak je da su se svih 12 igrača koji su bili u protokolu za meč upisali u strelce danas u Solunu.

U poraženom tabru najbolji utisak je ostavio Kit Benson sa 18 poena i 9 skokova.

PAO posle osam odigranih kola ima masimalan skor, dok je Arisu ovo peti poraz od početka sezone, četvrti na poslednjih pet utakmica.