Kakva utakmica! Partizanova ''rafalna paljba'', NBA rezultat!

• 21. oktobar 2017.

• 22:49

Posle dva startna poraza, Partizan vezao i treću uzastopnu pobedu u ABA ligi. Blistao je Najdžel Vilijams-Gos.

Ono što su na svojoj koži osetili protiv Albe u Evrokupu, kada su prilimili 111 poena, košarkaši Partizana su večeras primenuli u duelu sa Igokeom, u meču petog kola ABA lige.

Bio je to pravi ''revolveraški obračun'' u dvorani ''Aleksandar Nikolić'', odbrane gotovo da nisu postojale, pa je epilog svega ''NBA rezultat'' - 117:104  u korist beogradskih crno-belih.

Partizan je, prvi put još od februara, imao podršku predsednika kluba, s obzirom da je bio prisutan novoizabrani predsednik Ostoja Mijailović sa svojim saradnicima. Takođe, tu je bio i Samardo Samjuels, još ovog pšuta kao navijač, a njegov debi bi trebalo očekivati u sledećoj utakmici crno-belih.

Kada je sam tok utakmice u pitanju, Partizan nešto bolje ušao u meč, ali je tokom prvog poluvremena uglavnom Igokea imala rezultatsku prednost, predvođena Dorelom Rajtom.

Buđenje Partizana najavio je Vanja Marinković, spektakularnom rampom u finišu druge četvrtine, pri rezultatu 45:45, a na poluvreme se otišlo nerešenim rezultatom, 50:50.

Početak trećeg kvartala podsetio je na tok prvog poluvremena, Igokea je ponovo stekla blagu prednost (68:63), ali potom sledi furiozna serija Partizana koji, na čelu sa veoma raspoloženim Najdželom Vilijams-Gosom i uz sve bolji šut Mihajla Andrića, pravi seriju 17:0, ključnu za ishod ove utakmice.

Poveo je Partizan tada sa 80:68, a tokom četvrte deonice prednost Partizana dostigla je i maksimalnih ''plus 14'' - 90:76.

Ekipa Igokee uspela je potom da taj zaustatak gotovo prepolovi, smanjili su gosti na 94:86, ali više od toga do kraja nisu mogli.

Crno-beli su još više ''dodali gas'' u napadu u finišu meča i stigli do neverovatnih 117 postignutih poena.

Domaće je do pobede predvodio Najdžel Vilijams-Gos sa 30 poena i osam asistencija, a Patrik Miler ga je pratio sa 23, uz 11 asistencija. Đoko Šalić je meč završio sa 16, a Mihajlo Andrić sa 15 poena.

U ekipi Igokee, ubedljivo najboljio Rajt sa 34 postignuta poena i sedam skokova.

Partizan je upisao i treću pobedu u ABA ligi ove sezone, a Igokea je pretrpela treći poraz.