Kakva pobeda Mege, Jaramaz u poslednjoj sekundi srušio FMP!

subota 10.02.2018.
21:04

Pobeda Mega Bemaksa u okviru 20. kola ABA lige.

Mega Bemax/Ivica Veselinov

Mega je uspela da slavi u Sremskoj Mitrovici nakon veoma neizvesnog duela protiv FMP-a iz Železnika rezultatom 74:72 (23:23, 10:17, 21:19 i 20:13).

Od početka meča bilo je neizvesno, nakon vođstva Mege od 11:4 sledi serija gostiju koji stižu do 14:14, a od tog trenutka ekipe se smenjuju u prednosti. Niti jedna ekipa se nije odvojila na više od 4 poena prednosti, sve do trojke Filipa Čovića na 30 sekundi do kraja prvog poluvremena.

Tada je bilo 33:40, što je bio i konačan rezultat prvog dela igre.

Tokom treće deonice Mega vraća prednost, poveli su trojkom Jaramaza sa 44:43, a jedan od ključnih detalja u trećoj četvrtini jeste trojka Radanova za 50:53.

FMP se ponovo odvojio na 5 poena prednosti u poslednjem minutu treće četvrtine, Odžo je pogodio dva slobodna bacanja za 54:59.

Gosti su konstantno imali 3-4 poena prednosti u poslednjoj deonici, a onda je Mega ubrzala igru, preko Rebića na 2:20 do kraja stigla na 69:69.

Ušlo se u penal završnicu, Radanov je promašio bitno slobodno bacanje, ostalo je 72:70 za FMP, a u sledećem napadu Lazić pogađa za izjednačenje na 30 sekundi do kraja.

Bitadze je izblokirao Čovića u narednom napadu,ostalo je 4 sekunde da se organizuje napad, lopta je išla na Jaramaza koji "stepbek" šutem donosi veliku pobedu Megi!

Jaramaz je bio najefikasniji u redovima Mege sa 20 poena, dok sukod FMP-a po 18 imali Čović i Stefan Pot.