Kako je Kari "mamuzao Mamuze"

Autor: Boban Filipović
sreda 17.05.2017.
15:14

Stef je bio najzapaženiji akter druge utakmice finalne serije Zapada. Za pola sata u igri ubacio je 29 ponea, uz odlične procente šuta.

Beta/AP Photo/Craig Mitchelldyer

Voriorisi su unakazili Sparse jutros u svojoj 'Oracle Areni' sa čak 36 razlike i poveli sa 2:0 u seriji.

Gosti iz Teksasa nisu imali nikakve šanse bez Kavaija Lenarda koji je povredio skočni zglob u trećem kvartalu prvog meču, koji su 'Ratnici' dobili na "guzove". Bez "Kandže" i prvog plejmejkera Tonija Parkera, za koga je sezona završena zbog povrede zadobijene još početkom polufinalne serije sa Hjustonom, San Antonio nije imao šta da traži. Greg Popović je od starta video "koliko je sati", u prvoj četvrtini njegov tim je bio na minus 17, pa je odmarao i Manua Đinobilija, argentinski veteran je odigrao tek pet minuta.

Golden Setjt je osetio "mršu" i izrešetao rivala, puleni Stiva Kera su sipali do 136!

Najsuroviji je bio Stef Kari sa 29 postignutih poena (6/9 za tri, 2/4 za dva, 7/7 penali) i po sedam asistencija i skokova.

Pogledjte u prilogu kako je rešetao.

Najlepši potez utakmice je asistencija iz leđa Drejmonda Grina posle koje je "glavni negativac" ove serije, Zaza Pačulija, položio loptu u koš.