Kako bi mogla da izgleda Zvezdina grupa u TOP 16?

  • Autor: Mihajlo Vidojević

  • 11. decembar 2015.

  • 23:06

  • Izvor: Sportske.net

  • facebook
  • twitter
  • linkedin
  • email

Suviše je rano da govorimo o tome kako je Crvena zvezda Telekom obezbedila plasman u TOP 16 ali nije na odmet pogledati kako bi eventualno mogla da izgleda grupa u kojoj bi crveno-beli igrali.

Kako bi mogla da izgleda Zvezdina grupa u TOP 16?
Foto: euroleague.net
U petak je kompletirano 9. kolo grupne faze u Evroligi posle kojeg su se mnoge stvari iskristalisale pa smo dobili potvrdu ko je obezbedio plasman u TOP 16 fazu a ko će taj cilj juriti naredne nedelje.

Logično, prvenstveno nas interesuje sudbina šampiona Srbije koji "samo" treba da pobedi minhenski Bajern u "Pioniru" i da overi mesto u narednoj fazi Evrolige.

Crvena zvezda Telekom će u slučaju pobede nad Bajernom i pobede Real Madrida nad Strazburom zauzeti četvrto mesto u grupi "A". Postoji opcija da Strazbur savlada Real Madrid pa bi u tom slučaju Zvezdi pripalo treće mesto na tabeli.

Ako stvari posmatramo kroz prizmu realnog, mada to u sportu nikada nije garant, Crvena zvezda Telekom će u TOP 16 fazu otići sa prefiksom A4.

Poslednje kolo će doneti mnogo neizvesnih duela koji će odlučivati o pozicijama na tabeli, ali već sada znamo da su svoja mesta u grupama "E" i "F" zauzeli (A1) Fenerbahče, (B1) Olimpijakos i (D3) Brose Baskets.

Kako trenutno stoje stvari, Cedevita će zauzeti četvrto mesto u grupi "B", Laboral Kuća je na korak od druge pozicije u istoj grupi, dok ćemo u Krasnodaru, Malagi, Kaunasu i Malagi gledati direktne okršaje za mesta na tabeli.

Pred vama se nalazi sastav grupa za TOP 16 fazu i projektovani izgled grupa u kojima bi mogla da završi Crvena zvezda Telekom.

Grupa E
A1 Fenerbahče
B2
C3
D4
C1
D2
A3
B4

Grupa F
B1 Olimpijakos
C2
D3 Brose Baskets
A4
D1
A2
B3
C4

Grupa E

A1 FENERBAHČE
B2 Laboral Kuća/Anadolu Efes
C3 Panatinaikos/Žalgiris
D4 Makabi/Darušafaka
C1 Lokomotiva/Barselona
D2 CSKA/Unikaha
A3 Crvena zvezda Telekom/Real Madrid
B4 Cedevita

Grupa F
B1 OLIMPIJAKOS
C2 Lokomotiva/Barselona
D3 BROSE BASKETS
A4 Crvena zvezda Telekom/Real Madrid
D1 CSKA/Unikaha
A2 Himki
B3 Laboral Kuća/Anadolu Efes
C4 Panatinaikos/Žalgiris
  • facebook
  • twitter
  • linkedin
  • email

Komentari