petak 20.12.2019.
20:55

Pobeda u koju mnogi nisu verovali posle prvog poluvremena!

EPA-EFE/ANDREJ CUKIC

Košarkaši Crvene zvezde ostvarili su svoju šestu pobedu ove sezone u Evroligi, pošto su večeras u ''Štark Areni'' pred oko osam hiljada gledalaca savladali Olimpijakos rezultatom 88:81.

Sve se dogodilo posle velikog preokreta u drugom poluvremenu u koji su mnogi sumnjali posle 48:36 u korist Olimpijakosa na kraju druge četvrtine.

Već od samog početka meča videlo se koliko će Lorenco Braun večeras značiti Crvenoj zvezdi, posle nekoliko propuštenih mečeva zbog povrede.

Predvođena startnim plejom, Zvezda je u uvodnim minutima stekla blagu prednost (9:5), ali je potom usledio duži period igre tokom kojeg je Olimpijakos bio bolji rival.

Gosti su prvu četvrtinu dobili sa 21:16, a u drugoj su stigli i do ''plus 14'' - 38:24.

Lorenco Braun i Dženkins su potom uspeli da svojom mini serijom smanje na 41:33, ali do odlaska na odmor Olimpijakos na krilima raspoloženog Brendona Pola ponovo uvećava prednost na 48:36.

Tokom pauze bilo je dosta nezadovoljstva među Zvezdinim navijačima, ali u nastavku potpuno drugačija slika na terenu.

Lorenco Braun je večeras bio nezaustavljiv za crveno-bele iz Pireja, a kada mu se pridružio i Bili Beron svojom dalekometnom ''paljbom'', preokret je bio neminovan.

I ne samo da je Zvezda uspela da preokrene rezultat, nego je na kraju stigla i do ubedljivog vođstva (87:74) O igri u drugom poluvremenu najbolje govori rezultat 51:26 u korist Crvene zvezde u završnici drugih 20 minuta. Do kraja je Olimpijakos uspeo samo da ublaži poraz..

Na kraju, Lorenco Braun je ''brojao'' do 34 poena (11/18 za dva, 2/4 za tri poena), a Bili Beron je meč završio sa 17 poena.

Na drugoj strani, Brendon Pol 21 poen, Nikola Miluntinov 15, uz 11 skokova, Printezis je takođe bio dvocifren sa 13 poena.