nedelja 08.10.2017.
20:29

Pinar Karšijaka slavila je na svom terenu protiv ekipe Anadolu Efesa u poslednjem meču prvog kola turskog šampionata.

screenshot - twitter.com/anadoluefessk

Ekipa iz Izmira slavila je u poslednjem meču prvog kola turske Super Lige protiv Anadolu Efesa rezultatom 92-85.

Domaćin je od starta zaigrao daleko bolje, stigli su do prve dvocifrene prednosti košarkaši Karšijake već pred kraj prve deonice, a na prvu pauzu otišli su sa devet poena viška.

Efes je trojkom otvorio drugi kvartal, ali to kao da je razljutilo domaće igrače, koji ubrzo dolaze do nove najveće prednosti od 12 poena.

Držao je domaći sastav konce igre u svojim rukama, pa su nakon prvog poluvremena imali 14 poena prednosti.

U trećem kvartalu ista slika, domaćin je držao dvocifrenu prednost, išli su i do +18, Efes je uspeo da ostane u utakmici, pa su u poslednjih 10 minuta ušli sa 12 poena minusa.

Probudio se Efes u poslednjih 10 minuta, izabranici Velimira Perasovića su topili razliku iz minuta u minut, da bi na pola minuta do kraja poenima Leda došli do svega četiri poena zaostatka.

Domaćin je ipak ostao pribran do samog kraja, te su upisali zaslužen trijumf na startu šampionata.

Predvodio je Pinar sjajni Dejvid Kenedi sa 26 poena, pratili su ga Džerod Džouns sa 22 poena i devet skokova, kao i Dominik Volters sa 18 i Skot Vud sa 14 postignutih poena.

Poraženom sastavu nije pomogla ni monstruozna partija Vladimira Štimca, koji je na debiju u novoim bojama postigao 24 poena uz 11 skokova!

Odličan je bio i drugi debitant Erik Mekolum sa 28 poena i pet asistencija, a njih dvojicu su pratili Ledo sa 11 poena i sedam skokova, kao i Derik Braun sa istim brojem poena i dva skoka manje.