Autor: Milovan Longinov
ponedeljak 24.02.2020.
00:39

Ne pomaže ni čudesni Tejtum, Lejkersi bolji od Seltiksa.

Košarkaši LA Lejkersa pobedili su ekipu Boston Seltiksa rezultatom 114:112 (28:19, 28:35, 31:33, 27:25).

U ludačkoj poslednjoj četvrtini, u kojoj se bukvalno igrala "klackalica", timovi su se smenjivali u vođstvu, a onda su u samom finišu kao i uvek, stvari u svoje ruke preuzeli Lebron Džejms i Entoni Dejvis.

Lebron je pogodio za preokret - 111:110, a potom je Dejvis dva puta bio polovičan sa linije bacanja, ali to je bilo dovoljno za veliku pobedu Lejkersa.

Na drugoj strani, čudesan je bio Džejson Tejtum sa 41 poenom, uz pet skokova i dve asistencije, ali je na kraju ipak na neki način bio i tragičar, pošto je u poslednjim sekundama napravio faul u napadu i tako propustio šansu da izraste u heroja.

U prvoj četvrtini, Lejkersi su bolje otvorili meč i brzo stekli dvocifrenu prednost. Ipak, Seltikse je u igri održavao čudesni Tejtum.

On je bio nezaustavljiv, uspeo je da vrati Boston na samo dva poena zaostatka na poluvremenu.

U trećoj četvrtini, Boston je uspeo u potpunosti da preokrene stvari u svoju korist, Tejtum nastavlja da melje, pa su Lebron i Dejvis morali da uzvrate na drugoj strani.

U finišu, očekivano je bilo neizvesno, igralo se poen za poenom, ušlo se u penal završnicu, u kojoj su se bolje snašli Lejkersi.

Kao što rekosmo, Tejtum je imao napad za pobedu ili makar za pridužetak, ali je napravio faul nad Kaldvel-Poupom.

U pobedničkom timu, najbolji je bio Entoni Dejvis sa 32 poena, 13 skokova, a pratio ga je Lebron Džejms sa 29 poena, 8 skokova i 9 asistencija.

Lejkersi su ovako vezali i petu pobedu u nizu, i sada imaju skor 43-12, dok je Bostonu ovo bio 17. poraz, uz 39 pobeda.