Kad se Partizan uozbilji...

• Autor: Boris Jovanović

• 10. februar 2012.

• 21:40

Široki vodio na poluvremenu, onda ih Partizan razbio u nastavku, na kraju 86:59 za crno - bele. Debitovao Dominik Džejms, pokazao da će biti veliko pojačanje...

U prvom poluvremenu Partizan nije delovao dobro. Nisu uspeli da se odlepe, a u većem delu druge četvrtine Široki je imao prednost.

Gosti su dobro šutirali za dva, kao i sa linije penala, Partizan nije ubacio nijednu trojku. Na odmor je Široki otišao sa 38:34. Njihova zonska odbrana je dobro funkcionisala, Partizan je bio prinuđen na neke šuteve iz teških pozicija u prvom poluvremenu.

A onda uragan, Partizan je oduvao rivala u trećoj četvrtini, napravili su seriju od 25:4.

Za to vreme Široki je izgubio 15 lopti, a ostao i bez koša iz igre. Tako je od -4, za jednu četvrtinu Partizan stigao do +14. Stigli su i do +19, razigrao se i Džejms, pokazao je da je veoma eksplozivan, mučio čuvare brzinom.

Pet minuta pre kraja na semaforu je stajalo 73:53, tada je praktično Široki ostao bez nade. Jedna loša četvrtina i praktično ostali su šokirani Partizanovom agresijom, odnosno igrom u odbrani. U jednom periodu drugog poluvremena rezultat je bio 45 - 17, u nastavku za domaće.

Na kraju 86:59, potpuno izgubljen Široki u nastavku. Najefikasniji Raduljica sa 19 poena, Džejms i Mačvan su ubacili po 13. Svi sem Petra Božića u Partizanu su se upisali u listu strelaca.