Jović i Simon skinuli krunu, "Kralj" kapitulirao u Beogradu u grotlu "Pionira"!

četvrtak 22.12.2016.
20:47

Crvena zvezda mts je savladala prvaka Španije pred oko šest i po hiljada gledalaca u dvorani "Aleksandar Nikolić" u okviru 14. kola Evrolige.

Altai Studio/Nikola Krstić

Izabranici Dejana Radonjića slavili su protiv madridskog Reala rezultatom 82-70 (20-19, 23-16, 19-16, 20-19).

Zvezda je do šestog trijumfa u Evroligi ove sezone stigla na krilima neverovatnog Marka Simonovića, i nošena neverovatnim navijanjem oko šest i po hiljada navijača u dvorani "Aleksandar Nikolić".

Prve poene na utakmici postigao je Luka Dončić, ali mu je već u sledećem napadu odgovorio Dženkins istom merom. Zvezda potom pravi seriju od 8-0, koji prekida Džefri Tejlor sa pet vezanih poena i izjednačenje.

Rezultatska klackalica je bila na snazi, a na tri minuta do kraja prve deonice Real dolazi do druge prednosti na meču, nakon poena Felipe Rejesa.

Volters ipak već u sledećem napadu vraća prednost na kotu domaćina, pogođenom trojkom i svojim prvim poenima na utakmici.

Upravo je Amerikanac i zatvorio prvi kvartal, dvojkom na 27 sekundi do kraja, kako Real potom nije uspeo da poentira preko Ljulja, kojeg su najpre Gudurić a potom i Volters "isekli" faulovima.

U drugoj deonici Real dolazi do nove prednost, igrao se još uvek prvi minut kada je Drejper pogodio dva bacanja i doveo Real na pola koša prednosti (22-23).

Ljulj je potom povećao prednost na tri poena, ali tu staje napada gostiju i Zvezda preuzima stvari u svoje ruke.

Predvođeni sjajnim Simonovićem, domaći košarkaši prave seriju od 14-0 i na pet minuta do odmora odlaze na 11 poena prednosti!

Zvezda navijaci

Real se potom vraća u meč, ali "crveno-beli" uspevaju da izdrže nalete prvaka Španije i na odmor odu sa osam poena prednosti (43-35).

Simonović je predvodio Zvezdu nakon prvih 20 minuta sa devet poena, Gudurić je postigao dva manje, sa druge strane Tejlor je imao 11 poena, Ljulj osam.

Drugo poluvreme bolje otvaraju gosti, ali nakon serije od 2-5 ostaju bez Luke Dončića koji je nezgodno proklizao i ostao na zemlji. Videli smo tada i lep gest košarkaša Zvezde Stefana Jovića, koji je pomogao talentovanom košarkašu protivničke ekipe da napusti teren.

Kuzmić je potom imao mini seriju od 5-0, nakon toga trojka raspoloženog Džefrija Tejlora, a potom i Ljulj sa linije penala spušta na -3, na oko četiri minuta do kraja trećeg kvartala.

Usledila je potom serija Zvezde od 8-2, pet poena i asistenciju je u tim trenucima zabeležio sjajni Jović, te su izabranici Dejana Radonjića na minut i po do kraja treće četvrtine imali devet poena prednosti (58-49).

Zvezda se brani u narednom napadu, a potom Gudurić donosi novu dvocifrenu prednost "crveno-belima" svojom drugom trojkom na manje od minut do kraja treće deonice.

Dženkins je bio polovičan sa linije penala u poslednjim trenucima, te je tako treći kvartal okončan sa 11 poena prednosti za Zvezdu (62-51).

Četvrta deonica nije mogla bolje da počne za našu ekipu, najpre Simonović diže publiku na noge trojkom iz ugla, da bi nakon odranjenog napada Gudurić pogodio uz faul Džefrija Tejlora. Serijom 6-0 je Zvezda došla do maksimalnih 16 razlike, a u narednom napadu je Bjelici dosuđena nesportska, te je Drejper najpre bio precizan sa penala, a potom je ubacio i jednu dvojku.

Simonovic

U naredna dva minuta tajac na obe strane, sve to prekida Bjelica sjajnim zakucavanjem nakon briljantnog prodora i asistencije Stefana Jovića. Stajalo je tada na semaforu 70-55 u korist srpskog šampiona, nešto manje od šest minuta je ostalo do kraja.

Nastavilo se sa tvrdom igrom, u taboru madridske ekipe su bili sve nervozniji, a pod pritiskom su poklekli trener Pablo Laso i Noćioni, kada je potonji napravio faul nad Simonovićem na tri i po minuta do kraja. I trener i košarkaš Reala su dobili po tehničku u tom trenutku.

Simonović je bio polovičan sa linije penala (2/4), da bi potom Noćioni napravio još jedan faul nad reprezentativcem Srbije. Simon je ponovo bio polovičan (1/2) ali i to je bilo dovoljno da Zvezda ode na komotnih +15, nešto manje od tri i po minuta do kraja.

Marko Simonović je ponovo ukrao šou, vezao je osam poena, trojkom je odveo Zvezdu na maksimalnih +17 manje od dva minuta do kraja.

Real je do kraja preko Tejlora, Ajona i Kerola uspeo da spusti na -12, slavlje u "Pioniru" je moglo da počne!

Najefikasniji u ekipi Crvene zvezde mts bio je neverovatni Marko Simonović sa 20 poena, dva skoka i dve ukradene lopte. Šutirao je 3/3 za dva, 3/7 za tri i 5/8 sa linije penala.

Pratili su ga Gudurić sa 12 poena, Kuzmić sa 11 i osam skokova, kao i Stefan Jović sa 11 poena i šest asistencija.

U poraženom sastavu nestvarna partija Džefrij Tejlora koji je pogodio sedam trojki (7/10) za 25 poena, ali ni to nije bilo dovoljno da Real ugrozi "crveno-bele" u Beogradu.

Ljulj je dodao 12 poena i pet asistencija, Kerol osam, ostali su poprilično podbacili.