Jokića ishvalili u lošoj večeri, Bogdan namestio ruku, Bjelica ponovo bez prave šanse!

Autor: Vladimir Stojanović
nedelja 05.11.2017.
09:00

Nikola Jokić se sudario sa šampionom, Kingsi gube, Bogdanović igra vrlo dobro, Bjelica pogodio dve trojke, ali i dalje nema pravu šansu. Na Bobija i zaboravili...

Beta/AP Photo/Mark J. Terrill

Početna posrtanja su prošlost, šampion u punoj brzini. Protutnjali su kroz Kolorado, Durant je ubacio 25 poena, Kari 22, očigledno im je turneja prijala. Odlučujuća je bila treća četvrtina kada su povećali prednost serijom 24:4, Denver nije mogao da prati.

Starteri domaćih očajnih, izuzev Vila Bartona koji je ubacio 21 poen, svi ostali, uključujući i Jokića loši.

Srpski centar je nakon neverovatne partije prethodne večeri na parketu bio manje od 20 minuta, 8 poena, 7 skokova, 3 asistencije, 2 ukradene lopte, za njegove standarde, slabo. Ishvalili su ga i Durant i kouč šampiona Ker, njegov potencijal je fascinantan, ali dešavaju se i ovakvi mečevi.

Ker ga je čak nazvao jednim od omiljenih igrača i rekao da uvek gleda Nagetse zbog Jokića.

Minesota je preslišala slabi Dalas, sve je bilo gotovo nakon tri četvrtine, za Mavse sezona već deluje kao noćna mora 10 poraza u 11 mečeva. Karl Entoni Tauns je ubacio 31 poen za "Vukove", Bjelica pogodio obe trojke, uz tih 6 poena imao 4 skoka, ali i dalje tek 15 minuta na parketu.

Detroit je nastavio sa odličnim partijama, na 6-3 su, Sakramento je pao u novoj areni, od Bobija ni traga na parketu, Dramond dominira, 16 poena, 19 skokova, posle petka u kome je pogodio neverovatnih (za njega) 14 bacanja iz 16 pokušaja.

Naš Bogdanović odličan, 14 poena, uz samo jedan promašaj, ali to nije sprečilo sedmi poraz u nizu za Kingse, što je kouč Džorger nazvao učenjem. Pistonsi su brutalno koristili svaku grešku rivala, 18 poena dali posle izgubljenih lopti gostiju, jasno Sakramento nije pripretio.

Pelikansi su isčupali pobedu u Čikagu protiv Bulsa. Entoni Dejvis je ubacio 27 poena, imao 16 skokova, Kazins dodao 25, ali se ispromašivao. Meč je rešen u produžetku, oba tima su loše šutirala, Kazins je blokirao Lopeza u poslednjem napadu i izborio dodatnih pet minuta. Posle toga nije bilo problema.

Na matineu, pobeda Memfisa protiv Klipersa, o tome možete čitati ovde.

Denver - Golden Stejt 108:127
Minesota - Dalas 112:99
Čikago - Nju Orleans 90:96 pr.
Detroit - Sakramento 108:99
La Klipers - Memfis 104:113