Jokić razbesneo celu Srbiju, neprihvatljivo! Najteži poraz Denvera u "srpskom" derbiju, hladnokrvni Durant i nezaustavljivi Džordž!

nedelja 23.12.2018.
08:25

Jokić glavna tema u NBA ligi, ali ne zbog dobre igre.

Beta/AP Photo/David Zalubowski

Denver je doživeo najteži poraz u ovoj sezoni.

Bili su u zaostatku čitav meč, ali je na kraju izostanak bitnih igrača (Vil Barton, Geri Heris, Pol Milsap) došao do izražaja, posebno u drugom poluvremenu koje je odigrano praktično i bez Nikole Jokića.

Nikola je od samog starta utakmice bio na ratnoj nozi sa sudijama ovog meča, nekoliko puta nije dobio faul, ali mu ni to nije razlog za onakvo ponašanje i sasvim zasluženo je isključen sa terena na 7 minuta do kraja treće četvrtine.

Odigrao je 20 minuta, zabeležio 19 poena, bio prilično raspoložen za igru i dok je bio na terenu njegov tim se držao blizu, bio u zaostatku od 6-10 poena uglavnom.

Na kraju, poraz Denvera od 21 poena razlike, Jokić je iznervirao Srbiju koja je gledala ovu utakmicu, očekivali smo ga svi u završnici.

Kod Klipersa Teodosić nije igrao, Boban Marjanović za 8 minuta je imao 6 poena i 5 skokova. Fenomenalan je bio Galinari sa 21 poenom, lopta je na njega išla kada je Denver stizao rezultat, postigao je neke veoma važne poene u trećoj deonici. Tobi Heris takođe 21 poen.

Posle neverovatnih uzbuđenja i tri produžetka, Finiks našeg Igora Kokoškova je poražen na gostovanju Vašingtonu sa 149:146. Bilo je prilično neizvesno, niti jedna ekipa nije stvarala prednost veću od 10 poena, a veliki junak je odbačeni momak Los Anđeles Lejkersa, 21-godišnji Tomas Brajant.

Ovaj centar je bio neverovatan, šutirao je iz igre 14/14, imao 31 poen i 13 skokova, odigrao partiju karijere. Bredli Bil je bio takođe neverovatan sa 40 poena, 11 skokova i 15 asistencija, njegov tripl-dabl.

Devin Buker najbolji kod Finiksa sa 33 poena, Voren je dodao 28.

Poražena je i najbolja ekipa lige, Reptorsi nisu mogli više na gostovanju FIladelfiji. Držali su se dve četvrtine, vodili, ali pred kraj poluvremena Filadelfija igra na sjajan način i preokreće rezultat.

Do kraja utakmice razlika je bila sve veća, na kraju Simons 26 poena, 12 skokova i 8 asistencija, Embid 27 poena i 11 skokova, Redik 22 poena. Batler 12-7-7. Simons je bio posebno impresivan, jedna izgubljena lopta i šut iz igre 11/13.

Siakam najbolji kod Toronta sa 26 poena, Lauri 20.

Poražen je i Milvoki, još jedan od favorita na Istoku. Antetokunpo baš slab, 9 poena i 13 skokova, Midlton najefikasniji kod Milvokija sa 18 poena. Na drugoj strani Majami koji je igrao bez Dragića je predvodio Ričardson sa 16 poena, Vejd je dodao 13.

San Antonio je poražen na gostovanju Hjustonu koji je danas igrao bez povređenog Krisa Pola. Dirigentsku palicu ponovo je imao Džejms Harden sa 39 poena i 10 asistencija, Kapela je dodao 21 poen i neverovatna 23 skoka.

DeRozan najefikasniji kod Sparsa sa 28 poena, imao je 7 skokova i 8 asistencija.

Napomenimo i Davisa Bertansa koji je imao 11 poena, ali i šut za tri 3/5 kojim je stigao na vrh liste najboljih trojkaša kada gledamo procente u NBA ligi. Zanimljivo da  je njegov rođeni brat Dairis najbolji šuter za tri poena u Evroligi u ovom trenutku.

Solidan otpor Dalasa protiv Golden Stejta. Vodili su sve do kraja treće četvrtine, a tada je Kevin Durant krenuo da puca iz svih oružja. Imao je 29 poena, 12 skokova i 8 asistencija, Kari je imao 22 poena, a Jonas Jerebko 23 poena.

Luka Dončić solidan sa 19 poena, Metjuz je imao 25. DeAndre Džordan 12 poena i 23 skoka.

Velika neizvesnost je viđena u meču Oklahome i Jute u Solt Lejk Sitiju. Sve je bilo u znaku Pola Džordža koji je postigao 40 poena, dodao 14 skokova. Vestbruk svega 8 poena, predao je dirigentsku palicu DŽordžu danas što se isplatilo gostima.

Kod Jute najbolji Gober i Mičel sa po 20 poena.

LA Klipers-Denver 132:111
Vašington-Finiks 149:146
Filadelfija-Toronto 126:101
Majami-Milvoki 94:87
Hjuston-San Antonio 108:101
Golden Stejt-Dalas 120:116
Juta-Oklahoma 106:107