nedelja 07.02.2016.
09:22

Kobi terorisao Sparse, ali "Alamo" izdržao Lejkerse. Derbi pripao šampionu, Kari inspirisao seriju na kraju. Bjelica praktično van rotacije...

BETA/AP Photo/Nell Redmond

Šampion je sačuvao domaći teren, računajući i prošlu sezonu, odnosno njen regularni deo, niz Voriorsa u "Orakl Areni" je 41 pobeda. Stef Kari je ubacio 26 poena, Golden Stejt je meč prelomio u finišu, izgledalo je kao prava plej-of utakmica. Stef je bio ključ u seriji od 12-4 u finišu u kojoj je domaćin prelomio meč. Sa skorom 46-4, Voriorsi su izjednačili rekord Siksersa iz druge polovine šezdesetih, odnosno najbolji start u istoriji posle 50 mečeva. Kevin Durant je bio sjajan sa 40 poena na drugoj strani, imao je i 14 skokova, Vestbruk uz 27 poena dodao i 12 asistencija. Tander pobeđuje u 2016. ali i dalje tapkaju za Voriorsima i Sparsima na Zapadu.

Kobi je u većem delu svoje karijere terorisao Sparse i sinoć im je ubacio 25 poena, ali je San Antonio sačuvao nepobedivost svog terena u ovoj sezoni. Do 28. pobede pred svojim navijačima stigli su uz 26 poena LaMarkusa Oldridža, Bobi Marjanović je igrao manje od 9 minuta, ubacio je tri poena, imao 5 skokova. Lejkersi su vodili posle tri četvrtine, ali nisu izdržali. Publika je ovacijama ispratila Brajanta koji je najviše utakmica u regularnom delu odigrao protiv Sparsa, 90. Tim Dankan je propustio i sedmi meč u nizu, ali Popović očekuje da uskoro opet bude na parketu.

Minesota je stigla do pobede protiv oslabljenih Bulsa kojima je nedostajao Džimi Batler i to naročito u odbrani. Vigins je stvarao velike probleme Čikagu, ubacio je 21 poen, sjajni Tauns je brojao do 26, a imao je i 17 skokova. Bjelica, kao i Peković nisu dobili šansu. Kod Čikaga posle jednog meča pauze, Gasol 25 poena i 8 skokova.

Dalas je prvo prokockao pobedu u regularnom delu protiv Memfisa, ali je zaobilaznim putem stigao do trijumfa. Odlično Čandler Parsons je pogodio par trojki u dodatnih pet minuta, završio je sa 26 poena, pa su se Mavsi radovali. "Grizliji" su inače serijom poena u poslednja tri minuta četvrte četvrtine uspeli da izbore produžetak. Kod Memfisa Mat Barns najbolji sa 17 poena i 11 skokova.

Juta je po običaju, sjajnom odbranom stigla do šeste pobede u nizu. Rodni Hud je ubacio 25 poena, a "Džezeri" su zadržali Sanse na 89 poena, u poslednjih par nedelja bez dileme mladi tim Jute igra najbolju odbranu u ligi.

Šarlot se vratio sa -19 i slavio protiv Vašingtona. Režija je pripala oporavljenom Batumu, Francuz je konačno izlečio povređeni prst i sa 26 poena i 11 skokova bio junak pobede. Hornetsi su već treći put u poslednje četiri utakmice okrenuli rezultat u nastavku.

Pol Džordž je sa 30 poena bio najzaslužniji za pobedu Indijane koja je gotovo prokockala +20 u finišu protiv Detroita, ali se probudila na vreme.

Bez Kevina Lovan Klivlend je slavio protiv Pelikansa i prekinuo mini seriju poraza. Irving je ubacio 29 poena, Lebron 27, njih dvojica su kombinovali 17 poena u poslednjoj četvrtini kada su Pelikansi pretili da se vrate u meč i stigli na dva poseda minusa. No, pobeda je ostala u Ohaju, tim ima skor 6-3 od kada je franšiza smenila Dejvida Blata.

Sudar očajnika u Filadelfiji pripao je domaćinu, Siksersi su dobili Netse bez povređenog Iša Smita. Džahil Okafor je ubacio 22 poena, imao i 17 skokova, Nerlens Noel dodao 18 poena. Domaćin igra bolje u novoj godini, tačnije od kraja decembra od kada su doveli Smita imaju skor 6-13 što je podnošljivo, pre toga su za dva meseca napravili svega dve pobede.

U matine terminu u Teksasu, Portland je iznenadio Hjuston. Damijen Lilard je ubacio 21 poen, imao 10 asistencija, a Roketsi su zaustavljeni na svega 79 poena. Harden je ubacio 33 poena, čak 15 sa penala, izgubio je čak 10 lopti. Ostatak tima izuzev Hauarda, očajan. Naime, Roketsi su imali tek nešto više od 32% šuta, trojke su šutirali 7 od 36, košmarna utakmica, a nevolja tek sledi, u utorak gostuju šampionu.