petak 21.02.2020.
21:53

Dugogodišnji trener "Armejaca" zadovoljan pobedom protiv srpskog šampiona.

EPA-EFE/Miguel Angel

Košarkaši moskovskog CSKA su slavili na gostovanju u Beogradu protiv Crvene zvezde sa 86:81.

Blistao je Majk Džejms sa 29 poena, utakmica je bila tesna do samog kraja, ali je kvalitet na kraju presudio.

Trener Dimitris Itudis je zadovoljan trijumfom, akcenat je stavio na igru svog tima iz drugog poluvremena, a pohvalio je i "crveno-bele", za koje tvrdi da imaju kvalitet da se nađu među osam najboljih ekipa u Evropi.

"Čestitam timu na pobedi. Prethodne dve utakmice nismo odigrali najbolje i zbog toga je ova utakmica bila važna. Zvezda jeste gubila, ali tesno. Čestitam i njima. Imali smo mnogo promašaja, posebno sa linije slobodnih bacanja, a Zvezda je igrala čvrstu odbranu. Ipak, ono što smo igrali u trećoj i četvrtoj četvrtini jeste model kako treba da igramo. Teška, ali zaslužena pobeda.

Zvezda ima kvalitet i to je dokazala i u ovom meču. Oni su rang plej-ofa. A večeras su igrali bez Dženkinsa i novog igrača"