Italija - Teo efikasan, slaba odbrana Virtusa sve poništila

subota 07.11.2020.
22:06

Već treći poraz Virtusa u prvih sedam kola.

BETAPHOTO/KK PARTIZAN/Dragana Stjepanovic/DS

Košarkaši Virtusa poraženi su večeras na svom terenu, u derbiju sedmog kola Lige A od ekipe Brindizija rezultatom 98:88.

Brindizi je još jednom potvrdio sjajnu formu na startu sezone, ovo im je šesta pobeda uz samo jedan poraz, jedino je Milano ispred njih sa maksimalnim učinkom, a Virtus je ostao na petom mestu sa skorom 4-3.

Gosti su tokom prvog poluvremena stekli deset poena prednosti, a Virtus je samo u par momenata tokom poslednje četvrtine uspeo da priđe na dva ili tri poena razlike. Više od toga nije mogao, pa su gosti zasluženo osvojili bodove.

Naš Miloš Teodosić je sa 20 poena bio najefikasniji u Virtusu, a Vims i Adams su upisali po 14.

U pobedničkoj ekipi trojica Amerikanaca su bili ''nerešiva enigma'' za tim Aleksandra Đorđevića - Tompson sa 25, Herison sa 20 i Vilis sa 14 poena, 10 skokova i devet asistencija.