Istorija košarke! Jokić odigrao najviše minuta ikada, srušio sve rekorde i ostao bez nagrade!

Autor: Vladimir Stojanović
subota 04.05.2019.
08:22

Utakmica koja ide u istoriju košarke i bolna završnica za Denver. Baksi vratili brejk...

AP Photo/Craig Mitchelldyer

Teško je naći reči posle onoga što smo videli, neverovatan meč u Portlandu, na kraju, četiri produžetka, 68 minuta košarke i pobeda Portlanda, 139:137, Blejzersi vode 2:1 u seriji.

Nikola Jokić je odigrao 65 minuta, najviše u istoriji NBA, u plej of utakmici.

Meč je završio sa 33 poena, 18 skokova i 14 asistencija, ali na kraju trojka Rodnija Huda u finišu četvrtog produžetka je odlučila.

Ovo je inače prvi plej of meč od 1953. godine u kome su odigrana četiri produžetka.

Hud je inače bio ključ za domaće, svež je ušao u poslednjem produžetku nanizao sedam poena. Jokić je promašio slobodno bacanje, delovao je iscrpljeno, kako i ne bi posle toliko vremena.

Blejzersi su se izvukli u trećem produžetku, na kraju tog dela igre Marej je promašio šut za pobedu. baš kao i Lilard u drugom.

U finišu, posle Jokićevog promašenog bacanja za izjednačenje, gosti su morali da prave prekršaj nad Karijem, Stefov mlađi brat je pogodio oba bacanja i to je bio kraj nade i rasplet koji će se prepričavati.

Naredni meč je za dva dana, oba tima će biti iscrpljena. Kod Portlanda je MekKolum brojao do 41, Lilard je postigao 28 poena. Na drugoj strani, Marej 34, Jokić kako rekosmo 33, Denver je ubacio 15 trojki, imao oko 45% šuta, čini se da su propustili veliku šansu da vrate brejk...

U prvom meču dana, pobeda Milvokija u Bostonu. Adetokumbo je ubacio 32 poena i imao 13 skokova, Baksi su vratili brejk, poveli sa 2:1.

Grk je dao 16 poena sa penala, ukupno smo videli 53 prekršaja, pravi rat, Boston je vodio na poluvremenu, ali nisu našli rešenje za reket, napravili su i 18 grešaka, previše za jednu ovakvu utakmicu.

Irving koji je meč završio sa 29 poena nije bio dovoljan za Boston čiji su rezervisti ubacili samo 16 poena, dok je gostujuća klupa dala čak 42. Bilo je povika na sudije, na kraju je Tejtum dobio i tehničku, ipak Milvoki je slavio sa 123:116 i napravio korak ka finalu Istoka.