Indijana i dalje u igri!

• Autor: Boris Jovanović

• 29. maj 2014.

• 09:16

Pejsersi slavili sa 93:90 protiv Majamija, smanjili na 3:2, sledeći meč na Floridi.

Delovalo je kao očajnički pokušaj, ali je ipak uspelo. Pol Džordž je u poslednjoj četvrtini ubacio 21 od svojih 37 poena, jedva da je bilo dovoljno, ipak Indijana je preživela.

Pejsersi su smanjili na 3:2, i dalje su daleko od borbe za prsten, ali nada postoji.

Sjajni Džordž je uz kišu poena u nastavku, od toga je bilo pet trojki, imao i šest ukradenih lopti. Ni to ne bi bilo dovoljno da Indijana nije spustila Lebrona na 7 poena, najmanje što je Džejms ubacio ikada u plej ofu. Imao je problem sa ranim penalima, na parketu je proveo samo 24 minuta.

Džordž je uspeo i da sruši jedan rekord, sada je čovek koji je ubacio najviše poena Majamiju u jednoj četvrtini, 21, poen više od Majkla Džordana 1997.

Majami je ubacio 15 trojki iz 31 pokušaja, to ih je držalo u igri i pored slabe Lebronove partije. Boš je da 20 poena, Vejd i Rašar Luis dali su po 18. Mirisalo je da će gosti stići do pobede kada su se odlepili u trećoj četvrtini, imali su 60:51. Ali, odatle je preuzeo Džordž, inspirisao je seriju 11:0, a u poslednjoj četvrtini je bio kao mašina.

Lebron je peti faul dobio početkom poluvremena, ušao je u igru u poslednjem periodu, njegova jedina trojka večeri je spustila Majami na jedan posed. Par puta su bili tu, ali u finišu je Pol Džordž trojkom i Dejvid Vest bacanjem rešio pobednika.

Serija se u petak vraća na Floridu, to je nova meč lopta za Hit, ali, ako ne dobiju majstorica će biti odigrana u Indijani.