• 08. oktobar 2017.

• 20:46

U okviru trećeg kola ABA lige Cedevita je doživela prvi poraz i to od Igokee.

Nakon trećeg kola ABA lige Cedevita i Igokea imaju po dve pobede i jedan poraz.

Cedevita je danas na svom parketu izgubila od Igokee sa 79:84 u jednom veoma uzbudljivom meču.

Domaćini iz Zagreba su jako loše krenuli u ovaj meč, odbrana im je bila katastrofalna, pa je Igokea došla do prednosti od 23:28 nakon prvog kvartala.

Cedevita se probudila u nastavku, povela pred kraj poluvremena, ali je Rajt uspeo da pogodi trojku u poslednjem minutu i da vrati prednost Igokei pred početak drugog poluvremena.

Nikols je predvodio Cedevitu u trećoj deonici, bio je odličan u šutu, ali se gosti najviše zahvaljujući Vašingtonu nisu dali.

Vodila je Cedevita sa 5 poena prednosti na 4 minuta do kraja kada je Nikols pogodio slobodno bacanje, ali su onda na scenu stupili Ljubičić, Milošević i Rajt koji su brzo preokrenuli rezultat serijom od 9:0.

Rajt i Milošević su sigurnim izvođenjem slobodnih bacanja na kraju doneli veliku radost gostima.

Nikols je imao 18 poena kod Cedevite, Marfi 13, a Stipanović 12. Na drugoj strani Rajt je predvodio Igokeu sa 22 poena, Ljubičić je imao 15 poena, Radivojević 16.