Igokea ruši redom - i Olimpija na kolenima!

• 29. oktobar 2012.

• 22:27

I posle šest odigranih kola regionalne ABA lige, jedina neporažena ekipa je - Igokea! Sjajna ekipa iz Laktaša u ponedeljak je pred svojim navijačima savladala i evroligaša Olimpiju, za povratak na čelo tabele.

Košarkaši Igokee ostvarili su i šestu uzastopnu pobedu u ABA ligi! Oni su večeras pred oko 3.000 svojih navijača u Laktašima savladali ljubljansku Olimpiju rezultatom 87:82 i tako se ponovo izdvojili na liderskoj poziciji!

Tokom prvog poluvremena nije delovalo da ćemo videti ovakav epilog, pošto je Olimpija neprestano bila u vođstvu i na odmor otišla sa osam poena prednosti - 45:37.

Međutim, domaći su od starta treće deonice zaigrali bolje i polovinom ovog dela igre trojkom Hemondsa konačno preuzeli vođstvo - 52:49.

Možda i ključni period igre dogodio se početkom poslednje četvrtine, kada je Igokea napravila seriju 9:0 i od 60:58 stekla jedanaest poena viška - 69:58.

Gosti više nisu uspeli da uhvate priključak i domaćin je došao do nove pobede u regionalnoj ligi.

Hemonds je večeras bio najefikasniji u pobedničkoj ekipi sa 19 poena, dok je Štemberger upisao 15. Kod gostiju izdvojio je Voters sa 15 poena.

Posle šestog kola stanje na tabeli je sledeće: Igokea 6-0, Partizan 5-1, Cedevita 4-2, Olimpija, Budućnost, Krka, Cibona, Split 3-3...