utorak 18.12.2018.
22:17

Crno-beli mogu biti i treći ukoliko savladaju Turk Telekom.

Sportske.net

I pre utakmice Trenta i Valensije bilo je poznato da će Partizan zavisiti samo od sebe i da pobeda protiv Turk Telekoma donosi plasman u narednu fazu Evrokupa.

Ipak, i Valensija je izborila pobedu u gostima protiv Trenta 83:95, pa sada crno-beli mogu i do trećeg mesta i nešto lakših protivnika u nastavku takmičenja, ali ponovo pod uslovom da pobedi Turke, ovoga puta sa 5 i više poena razlike.

Trento se danas borio koliko je mogao u poslednjoj deonici, na startu poslednje četvrtine su imali veliki zaostatak, 17 poena, ali su domaći pojačali odbranu i vezali osam poena za -9.

Međutim, napad je odbijen, Valensija je stigla do nove pobede i prvog mesta u grupi.

Hog i Marbl su imali po 16 poena kod domaćina, a kod gostiju Tomas i Martinez po 20 poena.