nedelja 09.02.2020.
19:50

Pravi derbi u našoj najvećoj dvorani, pobeda Partizana uz rekordnu posetu.

BETAPHOTO/BRANISLAV BOZIC/EV

U izvanrednoj atmosferi u beogradskoj ''Štark Areni'', košarkaši Partizana su večeras savladali Budućnost sa 87:82 u derbiju 19. kola ABA lige.

Ovo je 15. pobeda crno-belih, kojom su se izdvojili na vrhu tabele, tri kola pre kraja ligaškog dela takmičenja.

Iako je Partizan večeras imao rekordnu podršku sa tribina, gosti iz Podgorice nisu bili nimalo uplašeni.

Od samog starta su stekli blagu prednost koju su dugo održavali, pre svega zahvaljujući izvanrednom šutu Suada Šehovića i Danila Nikolića za tri poena.

Partizan je bio u stalnom rezultatskom zaostatku tokomnajvećeg dela prvog poluvremena, a najveću prednost Podgoričani su imali tokom drugog kvartala, kada je na semaforu stajalo 38:26 za Budućnost.

Tada se crno-beli konačno bude, najpre Volden pogađa uz faul, pa raspoloženi Pejdž pogađa trojku, a onda je kapiten Novica Veličković bio siguran sa linije penala i Partizan je brzo uhvatio priključak.

Do poluvremena, domaći su uspeli da stignu do minimalne prednosti i na odmor se otišlo rezultatom 47:45 u korist Partizana.

Drugo poluvreme počelo je trojkom Kobsa, potom i Šehović nastavlja svoju trojkašku seriju iz prvog poluvremena i Partizan nije uspevao da se rezultatski ''odlepi''.

Slično je bilo i tokom poslednje četvrtine, Partizan je bio u blagoj prednosti, ali Danilo Nikolić svojom četvrtom trojkom u ovommeču donosi izjednačenje gostima na 72:72.

To se dogodilo na pet minuta i 50 sekundi pre kraja, ali od tog trenutka počinje ključna Partizanova serija. Najpre Mozli, pa Pejdž, pa pet vezanih poena Ognjena Jaramaza i Partizan je poveo sa 81:74.

Na ulasku u poslednji minut, Nikolić novom trojkom smanjuje na 83:78,  ali više od toga gosi nisu mogi večeras u ''Areni''.

Markus Pejdž je sa 20 poena bio najefikasniji u Partizanu (trojke 5/10), Jaramaz je upisao 19, a Veličković i Volden po 12 poena.

Kod Podgoričana, Šehović 21 poen, sve iz šuta za tri poena (7/10).