I Radnički očitao lekciju Zvezdi, Partizan je novi lider!

• 29. maj 2014.

• 20:58

Crvena zvezda Telekom doživela i drugi uzastopni poraz u Superligi, ovog puta u Kragujevcu od Radničkog, koji je pružio odličnu partiju i zadržao šanse za osvajanje trećeg mesta pred plej-of!

Posle poraza u prošlom kolu od Mega Vizure, košarkaši Crvene zvezde Telekom su najavljivali znatno bolju partiju u Kragujevcu protiv Radničkog, ali su i večeras u ''Jezeru'' pokazali brojne slabosti.

Ponovo neubedljiv Radonjićev tim, pa je uz odličnu partiju ekipe Radničkog rezultat svega ubedljiv trijumf Kragujevčana, odnosno drugi vezani poraz Zvezde - 90:78!

Radnički je znatno bolje ušao u ovaj meč, odlično su Nikolićevi momci odigrali prvu četvrtinu, tokom koje su izrešetali koš Zvezde, predvođeni raspoloženim Birčevićem i Marinovićem. Zvezda je već posle pet minuta igre primila 20 poena, što dovoljno govori o njihovoj igri u odbrani, a prva četvrtina završena je vođstvom 29:22 u korist Kragujevčana.

Očekivalo se da će u drugih 10 minuta Zvezda uspeti da neutrališe glavne adute Radničkog, zaigra čvršće u odbrani, ali se ništa od toga nije dogodilo. Nikolićev tim je nastavio da puni koš Zvezde, pa je na poluvremenu rezultat bio 56:44 u korist domaćeg tima.

Tek u trećoj četvrtini Zvezda je donekle podsetila na igre iz većeg dela sezone, počela je da smanjuje prednost Kragujevčana, a dodatni problem za domaće bila je i tehnička, a ujedno i peta lična greška za Stefana Birčevića.

Zvezda nešto kasnije jeste uhvatila priključak, ali nije uspela da iskoristi ni Birčevićevo odsustvo da do kraja meča dođe do preokreta.

Radnički je trojkama Kalinića, pa sve boljeg Katnića ponovo uspeo da se ''odlepi'' i tu prednost do kraja nije ispuštao.

Na kraju, ''plus 12'' za Radnički, potpuno zaslužena pobeda Kragujevčana koji ostaju i dalje u igri za treće mesto na tabeli.

Zvezdi ostaju velike brige pred derbi sa Partizanom u sledećem kolu.

U pobedničkoj ekipi najefikasniji Marko Marinović sa 19 poena, Birčević je upisao 17, a po 13 poena postigli su Kalinić i Katnić.

Zvezdu su predvodili Amerikanci - Dženkins sa 19 i Nelson sa 15 poena.

Podsetimo, Partizan je dva sata ranije savladao Metalac u Hali sportova sa 76:63, dok je Crnokosa na svom parketu bila bolja od poslednjeplasiranog Borca - 89:82.