Hrvati doživeli novi udarac, usred Zagreba!

nedelja 26.11.2017.
20:03

U tri dana, dva bolja poraza za reprezentaciju Hrvatske na startu kvalifikacija za Svetsko prvenstvo.

Beta/AP Photo/Lefteris Pitarakis

Gde su stali na Evrobasketu, Hrvati su nastavili i u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo!

U petak su poraženi u Holandiji, na startu takmičenja u kvalifikacionoj Grupi D, a već večeras su pretrpeli i novi poraz.

Ovoga puta pred svojim navijačima u Zagrebu, gde je Italija ubedljivo slavila sa 80:64.

Samo tokom prve četvrtine Hrvatska je uspela da parira objektivno boljim gostima, vodili su tada domaći sa 23:15, ali su ''Azuri'' već do poluvremena preokrenuli rezultat i u nastavku dotukli domaćina.

Amedeo Dela Vale bio je nerešiva enigma za hrvatsku odbranu, meč je završio sa 25 poena, a na drugoj strani bolji od ostalih bio je Darko Planinić sa 20 poena i 10 skokova.

Posle ovakvog epiloga, Hrvatska se nalazi na dnu tabele Grupe D, iza Italije, Rumunije i Holandije.