Hrabri Finci udarili u BRADU - Srbija nastavlja da melje!

Autor: Miloš Marković
nedelja 13.09.2015.
16:07

Košarkaška reprezentacija Srbije nastavlja da niže pobede na ovogodišnjeg Eurobasketu. Nešto slabija igra srpskog tima, ali rezultat je ostvaren, Srbija je u četvrtfinalu!

BETA/AP Photo/Michel Spingler

Utakmica osmina finala između Finske i Srbije započela je nepovoljno po srpski tim, koji je od starta prve deonice imao zaostatak za raspoloženim rivalom.

Sa jednom trojkom iz četiri pokušaja i šuterski raspoloženim Fincima, koji su upravo ubacili četiri koša za tri poena iz šest pokušaja, Srbija je imala zaostatak i od sedam poena, ali Orlovi su ipak uspeli da prvu četvrtinu okončaju minimalnim zaostatkom, rezultatom 23:24.

Bjelica je u prvoj deonici bio jedan od najraspoloženijih u timu Srbije, ubacio je osam poena.

Uz četiri izgubljene lopte, Srbija je u prvoj deonici pokaza nedostatak koncentracije protiv raspoloženog rivala.

Milos Teodosic

Finci pre svega pokušavaju šutevima sa distance, nastavili su sa svojom igrom i u nastavku.

Oštrijom odbranom srpskog tima započeta je druga četvrtina, promenom ritma i igrom na sjajnog Raduljicu koji je ubacio šest vezanih poena Srbija je nakon nepuna 4 minuta igre u drugoj deonici stigla do 31:32. Srpski centar je u svojoj ličnoj seriji ali i seriji svog tima od 8:0 izašao na ukupno 15 poena i dva skoka u prvom poluvremenu.

Na četiri minuta do kraja prvog poluvremena srpski tim prelazi u prednost - 40:37. Miloš Teodosić je ubacio trojku u poslednjoj sekundi napada, Orlovi su dobili krila i zaigrali znatno hrabrije.

Druga četvrtina donela je poboljšanje procenta šuta našeg tima, koji je izašao na 58% pogođenih lopti, dok su Finci isti smanjili na 47%.

Izabranici selektora Đorđevića u finišu prvog poluvremena stižu i do najveće prednosti u meču, od pet poena, , koju održavaju do kraja i na odmor odlaze rezultatom 48:43.

Aleksandar Djordjevic

Treća četvrtina je započeta upravo kako je druga završena.

Srbija je preko raspoloženog Raduljice lako probijala do koša Finaca, koji su sa druge strane trojkom održali priključak i uspeli da stignu rezultatski zaostataka već nakon tri minuta treće četvrtine, na 52:52.

Finska igra rasterećeno, bez pritiska, stihijskim napadima brzo završavaju akcije u kojima im i sreća ide na ruku, ako se uzmu u obzir šutevi koje su ppogađali.Sa druge strane, Srbija sa distance ne uspeva da pokrene situaciju, naši momci su  ubacili samo 2 trojke iz čak 13 pokušaja, za razliku od 6 koševa za tri poena koje su iz 15 pokušaja ubacili Finci.

Razliku na terenu pravi fantastični Raduljica, koji se na pravi način bori sa svojim čuvarima ispod finskog koša, u trećem delu igre srpski centar stiže do svog 27. poena!

Timska igra nije na nivou na kome smo navikli da je vidimo u dosadašnjem toku takmičenja, Orlovi ne uspevaju da se rezultatski odlepe od upornih Orlova. Razliku pravi Bogdanović na tri minuta do kraja treće četvrtine, kada pogađa treću trojku za srski tim iz ukupno 14 pokušaja, za 61:57. Bjelica se u postarao da se Srbija vrati do sedam poena razlike, nova trojka za 66:59, a momentalno nakon toga i Erceg još jednom za najveću prednost od osam razlike i 69:61.

Treća deonica se završava rezultatom 71:64.

Bogdan Bogdanovic Milos Teodosic

Srpski tim četvrtu deonicu započinje na najbolji mogući način, trojkom Bogdana Bogdanovića, šestom iz 17 pokušaja.

Odogovor na pritisak Finaca usledio je preko Simonovića koji je u dva vezana napada ubacio dve trojke, ispratio ga je i Erceg za treću trojku za redom i prednost srpskog timna od 83:70 i najveću prednost u dosadašnjem toku meča.

Srbi su izašli na plus 15 već u narednom napadu, Orlovi su odlučni da meč privedu kraju kako dolikuje i na načina na koji su igrali tokom celog prvenstva i preko Bjelice stižu do  89:70!

Opustili su se naši momci u finalnim minutima utakmice, dopustili da FInci nakon dve vezane izgubljene lopte smanje prednost srpskog tima, koja je više nego osetna 94:76.

Reprezentativci Srbije nastavili su sa uspesima iz grupne faze takmičenja, novom pobedom u nizu stekli su učesšće u četvrtfinalu, gde ih čeka selekcija Češke koja je danas eliminisala Hrvatsku.

Krajnji rezultat 94:81, za Srbiju!

Najefikasniji u našem timu bili su Raduljica sa 27, Bjelica sa 19, Erceg sa 13. Kod Finaca se istakao Salin sa 25 i Vilson sa 15.