Hjustonov festival trojki!

• Autor: Boris Jovanović

• 06. februar 2013.

• 08:31

U noći kada su Lejkersi prvi put gostovali u Bruklinu, Goran Dragić bolestan odigrao sjajnu četvrtinu, naslovnu stranu ukrali su Roketsi neverovatnim šutiranjem trojki protiv Golden Stejta!

Lejkersi su iznenadili u Bruklinu, ovih dana takve pobede su retkost, ali nije bilo slavlja, pošto se posle Hauarda povredio i Gasol. Problem je što tim mora da pobeđuje u seriji, nemaju vremena za čekanje, u suprotnom neće dobiti priliku za iskupljenje u plej ofu.

Ovo je bila treća pobeda u nizu u gostima u februaru, posle jezivih sedam poraza na strani u prvom mesecu godine. Brajant je ubacio 21 poena, Neš 17 i 7 asistencija, napomenimo da su gosti bili i bez suspendovanog Artesta. Gasol se povredio u finišu, u pitanju je desna ruka, u ekipi se nadaju da nije ništa ozbiljno. Pred povratkom je Hauard, ali kako su igrali kada je "Supermen" bio zdrav, ovo i nije baš prijatna vest za navijače.

Iznenađenje večeri je pobeda Feniksa u Memfisu. Goran Dragić je u prve tri četvrtine bio loš, najviše jer je igrao bolestan, a onda je u poslednjoj četvrtini skupio snagu za sjajnu partiju. U tom delu igre je ubacio 5 od 6 šuteva, i to u ključnim trenucima pa su Sansi iznenadili "Grizlije". Kod rezultata 88:88, Slovenac je postigao šest poena u nizu što je i prelomilo utakmicu. Bilo je primetno nakon meča da zbog virusa deluje veoma umorno, a novinarima je rekao da se užasno oseća.

Denver je nastavio odličnu seriju kod kuće, savladali su Milvoki a Baksima nije pomogla ni partija karijere iskusnog Semjuela Dalambera. Centar koji je opstao u ligi deceniju zahvaljujući kvalitetima u odbrani. Rezervista gostiju je ubacio 35 poena sa klupe, ali su šokirani Nagetsima odgovorili u nastavku. Lauson i Galinari su sa po 21 poenom bili ključ u pobedi domaćina. Inače, Milvoki je vodio tri četvrtine pre nego što je u poslednjem periodu odličnom igrom Denver okrenuo rezultat.

Poplava trojki u Hjustonu i izjednačen rekord NBA lige. Rokitsi će pamtiti meč protiv Golden Stejta, utrpali su Voriorsima 23 trojke, ukupno 140 poena. Sada su se na večnoj listi pridružili Orlandu koji je do 23 broja pre tri sezone protiv Sakramenta.

Lin je ubacio 5, Harden i Parsons po 4, osim Ašika i Grega Smita, svi ostali igrači Rokitsa koji su bili na parketu pogodili su makar jednu trojku. Hjuston je inaće šutirao 40 puta, što znači da su imali sjajan procenat šuta.

Jednostavno, Golden Stejt nije imao nikakvu šansu, u prvom poluvremenu su primili 77 poena.

Pejsersi su definitivno promenili stil, odigrali su još jednu sjajnu ofanzivnu partiju i stigli do 15. pobede kod kuće u seriji, najbolji niz od 1999. U Indijani je pala Atlanta, po običaju najefikasniji Pol Džordž sa 29 poena.