Hjuston srušio rekord, promašio dvadeset trojki u nastavku, imamo klasik u finalu!

Autor: Vladimir Stojanović
utorak 29.05.2018.
07:27

Četvrtu godinu u nizu isti rivali u borbi za prsten. Sedmi meč preslikani šesti iz Ouklenda, Roketsima nedostajao Kris Pol, na kraju ponovo drugo poluvremen presuda za Hjuston!

EPA-EFE/JOHN G. MABANGLO

Rimejk finala, ponovo Lebron i ponovo Voriorsi. Šampion je dobio majstoricu u Teksasu, ponovo su okrenuli rezultat u, za protivnike fatalnoj poslednjoj četvrtini, na kraju 101:92 i konačnih 4:3.

Gubili su šesti meč sa 17 poena razlike, sada su bili u minusu 15, ali ponovo uspeli da se vrate.

Pomogao im je Hjuston, zaledili su se u trećoj četvrtini, nisu pogodili ništa, promašili su 14 šuteva za tri poena. U drugom poluvremenu su dali jednu iz 21 pokušaja, nedostajao im je Kris Pol, da je bio spreman za poslednje dve utakmice, verovatno bi ishod bio drugačiji. Računajući i prvo poluvreme domaćin je promašio 27 trojki u nizu što je rekord u istoriji plej ofa.

Harden je ubacio 32 poena, ali njegov tim je ostao praznih ruku, bez borbe za prsten su još od 1995. godine.

Kod Voriorsa Durant je ubacio 34 poena, ali praktično Roketsi su poklonili meč sa epskih 27 promašaja u nizu posle poluvremena kada su brzo izgubili dvocifrenu prednost i dozvolili preokret.

Treća četvrtina je završila 33:15, posle za domaćin nije bilo povratka, gledaćemo četvrtu sezonu u nizu bitku između Voriorsa i Kavsa.

Bitka za prsten počinje u četvrtak uveče.

16 Komentara

BenkovackiManitas31*
Wednesday, 30.05.2018
03:37

Harden me malo razocarao, mnogo nerezonskih suteva za 3 poena. Ma nekada ih frkne, cini mi se samo da je baci pa sta bude. Nadao sam se finalu Boston Hjuston. Za ovo finale cu da kazem da ce da uzme Klivlend, James je u fantasticnoj formi i nosi ekipu dok ovamo mnogo skripi u GS, Durant i Kari su prilicno neprepoznatljivi

AFC
Tuesday, 29.05.2018
13:37

Trevor Ariza 0/12 iz igre, Harden takođe promašivao u serijama, presudila je treća četvrtina gde je Kari promašio samo jedan šut iz igre.

Red blood
12:00

Mislim da se Lebronu ugasila svaka nada.Ovo ce opet biti 4:1..

MarkoSi
10:40

Još jednom se pokazalo koliko je šut varljiva kategorija u košarci. Ova serija je možda i najbolji primer za tu tvrdnju i trebalo bi je pokazivati klincima koji kako uzmu loptu, trče ila linije za tri poena i bacaju loptu ka košu (namerno ne kažem šutiraju). Šut je verovatno najvažniji segment igre, ali postoje i drugi segmenti. Eeeeej, 27 uzastopno promašenih šuteva za tri!? Ozbiljan trener bi im polomio ruke. Gde je ulaz, gde je 2+1, gde je igra na postu!? Šta vi radite bre? Bio sam pre par godina na jednoj utakmici NBA lige i smorio se za medalju. Kako ekipa pređe pola, publika viče "tri,tri,tri!!!" i eto ti tri.

Agent Provocateur
14:20

Spektakl je jedini cilj i razlog postojanja te lige.

21:54

Vidi Ameri su carevi spektakla. Onaj Route 66 to ti je kao Ibarska kod nas samo sto se cak ni ne koristi i oni su od toga napravili apsolutno svetki poznatu turisticku destinaciju. Ostavili su neke starudije od automobila, napustene ambare okolo, i to namerno zardjale, napustene stare benzinske pumpe sa sve cenama iz 60ih i one barnove sa kraja 19 veka od drveta i svi hoteli i kafe-restorani usput su satro stari ali su ti turisticka fora. Nista nije autenticno ali ti ga prodaju kao autenticno i ti se uzivis i uzivas, kad ti donesu becon & eggs dobijes holesterol od gledanja i toce ti kafu one konobarice ko da je 1950ta. Ja tako dozivljavam NBA, kad sam bio klinac odusevljavalo me je sve to - veliki showdown svake godine te Hakim protiv Ewinga, Jordan i Pipen protiv Melona i Stocktona pa Dankan i Robinson pa Kobi i Sek protiv svih i onda polako pocnes da kapiras. Uvek je Star Wars fazon - ovi protiv onih i nebitno je ko su ovi a ko oni uvek je spektakl iznad svega. Sada su Kari i ekipa protiv Brona i ekipe i to je to - dodje plejof, ja kupim kokice i cips i uzivam u seriji. Dodje kao sezona 18 epizoda 45 neke besmrtne serije. :)

MarkoSi
19:57

I to što kažeš. Ja sam prestao da gledam NBA zbog toga pre 15-tak godina, pa me je sada klinac ponovo navukao...

Don Silvio
09:39

Treba li bolji dokaz od ovog da je spotr nazadovao

Paris Saint Germain
08:51

Tako je breeee. Steta bi bila da tim kao sto je hjuston igra finale. Gsw je najjaci tim svih vremena, pocistice klivlend

simbadlija1988
08:02

Ma cuda se desavaju kad ne popiju lekove za koncentraciju,mirnocu,snagu,preciznost.....

Crveno boja ljubavi
08:02

Gledam utakmicu i nisam bio siguran u jednom momentu koliko su vezanih promasili,ali ovo je van svake pameti. Doduse bar na 3 suta su trebala biti 3 bacanja isto kao sto su ih u sestoj utakmici sudije unakazile u trecoj cetvrtini. Em su igrali bez veoma bitnog igraca,em ovoj kdvratnoj ekipi sudije pomazu. Valjda ce se KD povrediti ozbiljnije,zasluzio je,Grin po mogucstvu povreda za kraj ksrijere,a za sudije je sve Darko rekao.

Балша Николић
16:53

И теби једна повреда чисто да не пишеш свашта, као баба нека

Carina_11303
07:58

Harden je bacio ovu utakmicu svojim nerezonskim sutevima za 3 i prodatim loptama u kljucnim trenucima. Umesto da odigraju sigurne, izgradjene akcije za 2 i cuvaju prednost, Ariza, Taker i Harden su se trksli ko ce da sutne za 3 poena iz napada u napad. Kad je Kari poceo da ubacuje, jasno je bili ds je kraj.

14:51

Jesi gledao utakmicu uopste? Pa kako da igras kada te sudije pokradu u sestoj utakmici,pa onda dodje odlucujuca,ubijas protivnika 13 minuta i u narednih 7 do poluvremena,kada je razlika trebala biti oko 25,sudije su uspele da je odrze na 11 poena. Harden sutira,Bel ga faulira,sudija nista,pada lopta Grin je izbija,sudije sviraju loptu za gsw,odmah sledeci napad,Harden sutira,Bel ga opet faulira,sudije opet nista,sledeci napad Gordon polozi,KD mu osamari ruku,sudije nista. Pre Karijeve trojke Luni gura Hardena i sudije cute,Grin i KD su takodje napravili bar po 2 faula u napadu koja nisu svirana,Klej kada ga je Stiv vratio u igru sa 3 licne,odmah faulira Gordona sto isto nije svirano,Arizi su svirali faulove kada nije nikoga dotakao,covek na kraju legao na parket,nije mogao vise da veruje sta se desava. Pa na koji nacin onda da dodju i prave akcije,kada im nisu dali nista? Ne smem uci u kontakt jer ce te udariti a neces dobiti faul,ne smes prici liniji za 3 jer ce te opet udariti i opet neces dobiti faul,onda im je jedino ostalo da besomucno sutiraju za 3 sa 10 metara i to eto nije dalo rezultata. PS: Taker ne znam da se utrkivao da sutira za 3,covek sutnuo 5x i dao 2 trojke,da ne pricam sta je hvatao kako u napadu,tako i u odbrani.