Hjuston srušio rekord, promašio dvadeset trojki u nastavku, imamo klasik u finalu!

• Autor: Vladimir Stojanović

• 29. maj 2018.

• 07:27

Četvrtu godinu u nizu isti rivali u borbi za prsten. Sedmi meč preslikani šesti iz Ouklenda, Roketsima nedostajao Kris Pol, na kraju ponovo drugo poluvremen presuda za Hjuston!

Rimejk finala, ponovo Lebron i ponovo Voriorsi. Šampion je dobio majstoricu u Teksasu, ponovo su okrenuli rezultat u, za protivnike fatalnoj poslednjoj četvrtini, na kraju 101:92 i konačnih 4:3.

Gubili su šesti meč sa 17 poena razlike, sada su bili u minusu 15, ali ponovo uspeli da se vrate.

Pomogao im je Hjuston, zaledili su se u trećoj četvrtini, nisu pogodili ništa, promašili su 14 šuteva za tri poena. U drugom poluvremenu su dali jednu iz 21 pokušaja, nedostajao im je Kris Pol, da je bio spreman za poslednje dve utakmice, verovatno bi ishod bio drugačiji. Računajući i prvo poluvreme domaćin je promašio 27 trojki u nizu što je rekord u istoriji plej ofa.

Harden je ubacio 32 poena, ali njegov tim je ostao praznih ruku, bez borbe za prsten su još od 1995. godine.

Kod Voriorsa Durant je ubacio 34 poena, ali praktično Roketsi su poklonili meč sa epskih 27 promašaja u nizu posle poluvremena kada su brzo izgubili dvocifrenu prednost i dozvolili preokret.

Treća četvrtina je završila 33:15, posle za domaćin nije bilo povratka, gledaćemo četvrtu sezonu u nizu bitku između Voriorsa i Kavsa.

Bitka za prsten počinje u četvrtak uveče.